Aizvērt

Kad var no sirds spļaut ķiršu kauliņus

2019. gada 12. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kad var no sirds spļaut ķiršu kauliņus
Neparastajās Pelču ģimeņu sporta spēlēs. Izlīst cauri nostieptām saitēm, tās neaizskarot, – tur vajadzīga lokanība un veiklība.
Foto: Laila Liepiņa
Neparastajās Pelču pagasta ģimeņu sporta spēlēs uzvarējusi komanda "Savējie": Zane Pelčere, Eduards Skujiņš, Aivita Arta Papava un Nikola Nagle. Bet ieguvēji bijuši visi 43 dalībnieki no 14 komandām.
Vienā saulainā dienā starp daudzām lietainajām saimniecības Damba dīķi plašajā teritorijā rīkotas spēles ar neparastiem uzdevumiem. Daudziem ļoti patikusi ķiršu kauliņu spļaušana tālumā. Komandas Centīgās dalībniece Zanda Zvirbule sacīja, ka iespēja tā paspļaudīties uzjundījusi bērnības atmiņas. Vēl kādam vislabāk patikusi Uzpūtīgā stafete, kurā liela, piepūsta bumba jāuzvelk mugurā tā, lai brīvas tikai kājas, un tad jāskrien. Savukārt arbūza ēšana bez rokām prasīja virtuozitāti. Pat augstlēkšana bija īpaša – palecoties pēc iespējas augstāk jāatstāj zīme ar flomāsteru, kas iespiests starp kājām. Ūdensbumbu tālmešana tik siltā dienā nesagādāja nepatīkamus mirkļus arī tad, ja ar ūdeni piepildītais balons pārplīsa. Zivtiņu makšķerēšanā vajadzēja veiklību, bet Zirnekļu tīkls bija spiegu filmu cienīga atrakcija: jāizlien cauri nostieptām saitēm, tās neaizskarot, bet, ja pieskaras, atskan zvārgulītis. Svaru zālē jāpaceļ priekšmets un jānosaka, cik tas sver. To nu retajam izdevās uzminēt. Bet kopā visiem bija jautri, un neizpalika arī sportiskais azarts. Šīs spēles notika ar atbalstu no Eiropas Sociālā fonda projekta Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei.

Nākamais sporta pasākums Pelčos būs 10. augustā, kad orientēšanās sacensības rīkos pagasta jaunieši.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.