Aizvērt

Par vienu graustu mazāk

2019. gada 12. jūlijā, 06:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Par vienu graustu mazāk
Igaunijas uzņēmuma "Fixdem Eesti" Latvijas filiāles darbinieki otrdien sāka nojaukt daudzdzīvokļu māju Ķikuros. Drīz būvgruži tiks aizvākti, un šeit būs līdzena vieta.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Šonedēļ Turlavas pagasta Ķikuros igauņu uzņēmuma "Fixdem Eesti" filiāle Latvijā nojauc dzīvojamo māju Ezera ielā 6.
Pārvaldes vadītājs Mārcis Brantevics pastāstīja, ka kolhoza laikā celtajā ēkā agrāk cilvēki dzīvojuši, bet, kad kolhozs izjuka, ēka kļuvusi tukša, lai gan apdzīvojama. Paši vietējie to pamazām izdemolējuši. „Mēs no šī grausta esam mēģinājuši tikt vaļā vairākkārt. Kad viena firma Laidos nojauca ēku pa paneļiem, bija doma sadarboties arī ar mums, bet nesanāca, jo uzņēmējs pazuda. Vēl pirms teritoriālās reformas, kad viss Turlavas pagasta budžets bija ap 100 000 latu, mājas nojaukšana izmaksātu 14 000. Šī summa mums nebija pieņemama. Tagad par to maksās novada pašvaldība. Izmaksas ir 17 800 eiro plus PVN,” skaidro M.Brantevics.

Pēc tam, kad firma darbu beigs, mājas vietā palikšot ar zāli apsēts, līdzens laukums, jo Fixdem Eesti nojauc arī pagraba konstrukcijas. „Būtu jau labi, ja tur varētu uzcelt citām mājām tik vajadzīgos šķūnīšus, bet šobrīd tas nav iespējams,” tā pārvaldnieks.

Kuldīgas attīstības aģentūras projektu vadītāja Velga Siliņa pastāstīja, ka ar igauņu firmu pirmā sadarbība izdevusies tad, kad pilsētā nojauktas ēkas Jelgavas ielas malā. Arī šoreiz izskatās, ka darbs tiks paveikts termiņā.

Uzņēmumam pašlaik ne Kuldīgas, ne Skrundas, ne Alsungas novadā citu pasūtījumu nav, kaut tas labprāt piedalītos konkursos par tiesībām sakārtot vēl kādu degradētu vietu. Filiāles direktors Normunds Salmiņš sacīja, ka Fixdem Eesti strādā visā Latvijā un darba pietiekot. Būvgruži tiek pārstrādāti otrreizējai izmantošanai.
Komentāri
Kristīne
2019. gada 12. jūlijā, 12:11
To graustu ir tik daudz, bērnus pie rokas visu laiku nenoturēt. Visi būtu jānojauc, lai vecākiem mierīgāks prāts. Malači, turlavnieki!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi