Aizvērt

Dzemdībās – smieklu gāze

2019. gada 12. jūlijā, 01:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Dzemdībās – smieklu gāze
Jau tagad Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļā sievietes var izvēlēties papildu pakalpojumu – atsāpināšanu ar smieklu gāzi. Pēc nodaļas vadītājas Natālijas Gailītes (pa kreisi) intereses šādu iekārtu izmēģinājumam piegādājusi uzņēmuma "AGA" pārstāve Iveta Stāraste.
Foto: Antra Grīnberga
Jau divas nedēļas Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļā sāpju mazināšanai sievietes var izmantot slāpekļa oksidulu jeb smieklu gāzi.
Ieelpojot tā atslābina, nomāc bailes un palīdz mazināt sāpes. Topošā māmiņa sajūt nelielu reibumu. Šāds dzemdību atsāpināšanas veids citviet Latvijā jau tiek izmantots, tas iecienīts Ziemeļeiropā. „Tas mums ir nākamais solis – sniegt pacientēm papildu pakalpojumu un dzemdības atsāpināt ar tautā saukto smieklu gāzi,” stāsta nodaļas vadītāja Natālija Gailīte. „Šis aparāts pagaidām darbojas testa variantā, bet plānojam obligāti tādu iegādāties, jo atsāpināšana dzemdniecībā ir ļoti, ļoti svarīga. Tas ietekmē kontaktu ar māti, arī bērna labsajūtu, un tajā vienmēr esam ieinteresēti,” saka N.Gailīte.

Iekārtas izmēģinājuma laikā konkrēta pakalpojuma cena vēl nav noteikta, bet tas būs par maksu. Citviet Latvijā tā svārstās no 50 līdz 80 eiro.

Iekārtu piegādājusi gāzu un iekārtu kompānija AGA. Tās pārstāve Iveta Stāraste piebilda: „Labi, ka sievietei ir izvēle, jo slikti tad, ja viņa ir gatava maksāt, bet tāda pakalpojuma nav. Šī iekārta atsāpina un nomierina ļoti vienkāršā, vieglā un nekaitīgā veidā. Tā atslābina, un sieviete var koncentrēties uz elpošanu un dzemdībām, nevis uz sāpēm. Tajā pašā laikā dzemdības ir dabīgas – to gaita netiek mainīta, un sieviete saglabā kontroli. Tas nekaitē ne māmiņai, ne bērniņam, jo gāzu maisījumā liels procents ir skābeklis, tātad elpošana vēl tiek ar to bagātināta.”
Komentāri
Jaanis
2019. gada 21. jūlijā, 17:31
Jau Padomju laikos to izmantoja dzemdiibaas,nevajag pasniegt to kaa kaut ko jaunu.
ibio
2019. gada 15. jūlijā, 22:14
Jus abas ko gribejat ar to pateikt ka Anglija tas jau sen pieejams?? Salidzinat UK ar lv ir pilnigi mulkigi,jeb jus vnk gribejat nolielities ka dzemdejat Anglija???
Bezmaksas sads pakalpojumu butu ideali,bet busim realisti,tacu nevajadzetu ari parspilet ar cenu,jo kka negribas ticet ka vienas dzemdibas dzemdetaja izelpo Tik daudz gazes lai prasitu 50-80 eur...jebsu so gazi iegust no zelta,loti reti sastopamiem pirdosiem odiem???
Madara
2019. gada 15. jūlijā, 15:39
Kuldīga bija laba dzemdēt. Laiks marta 8.datuma biju super visu no rīta. ❤
Jekaterina
2019. gada 14. jūlijā, 23:16
Anglija tas viss jau sen un bezmaksas ir. Ka ari lai viirs piedalas dzemdibas. Loti biju apmierinata un liels atbalsts kad ir viirs tev blakus ka ari ka var elpit gazi ,loti palidz.
DACE
2019. gada 14. jūlijā, 17:32
Nu Kuldiga ka vienmer grib nopelnit,.un uz kā reiķina?Protams uz jauno māmmiņu un jaundzimušā reiķina....Bet tai pat laikā Liepāja šis pakalpojums ir BEZMAKSAS.
Tatjana
2019. gada 14. jūlijā, 16:16
2013 gadā bija priekšlaicīgas dzemdības Liepājas reģionālajā slimnīcā, tad ari atsāpināšanai man piedāvāja izmantot smieklu gāzi par velti
anna
2019. gada 14. jūlijā, 14:08
Anglija sis pakalpojums jau ir, un bez maksas... esmu lietojusi..
Marta
2019. gada 14. jūlijā, 14:07
Oktobrī dzemdēju meitiņu Liepājā un bija ļoti smags un ilgstoš kontrakciju laiks ar komplikācijām. Pirmais bērniņš, biju satraukta, nomocījusies no sāpēm, bet brīdī, kad man iedeva elpot šo smieklu gāzi, biju spējīga nedaudz ievilkt elpu un atpūsties pirms lielās kulminācijas, biju spējīga atslābināties un nomierināties. Paldies mediķiem par to, ka man gāzi piedāvāja. Lieki piebilst, ka tas bija BEZMAKSAS pasākums
Pievieno jaunu komentāru: