Aizvērt

Mednieki rāda trofejas un kliedē mītus

2019. gada 20. jūlijā, 08:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Mednieki rāda trofejas un kliedē mītus
Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdis Jānis Baumanis (pa labi) trofeju izstādes atklāšanā Kuldīgā sveic vienu no organizatoriem Andri Kurcišu.
Foto: Antra Grīnberga
Līdz 26. jūlijam Kuldīgas Centra vidusskolas sporta zāle pārtapusi par neierastu izstāžu telpu. Latvijas Mednieku savienības (LMS) izstādē apskatāms Dienvidkurzemes mednieku lepnums – trīs pēdējo sezonu trofejas. Dažas atvestas arī no Ziemeļkurzemes.
„Šāda izstāde pie mums nav bijusi vismaz 15 gadus. Kuldīga ir Kurzemes centrs, paši esam kuldīdznieki, tāpēc šī vieta bija piemērotākā,” pastāstīja organizatori Mārtiņš Medinieks un Andris Kurcišs. „Izstāde nes informāciju tiem, kuri ar medībām nenodarbojas. Apskatot to, veidosies izpratne, ko un kāpēc darām. Pēctecība medniecībā samazinās, un ir svarīgi, lai arī jauni cilvēki saprastu, ko darām,” skaidro M.Medinieks. A.Kurcišs piebilst:
„Cenšamies parādīt, ka medības nav tikai izprieca mežā ar šaušalīgām sekām. Gribam būt informācijas nesēji un parādīt, kā ir patiesībā.”

Atklāšanā piedalījās arī LMS valdes priekšsēdis, starptautiskais medību trofeju eksperts Jānis Baumanis: „Cilvēki šeit var redzēt, kas Latvijas mežos dzīvo. Ceru, ka izstādes laikā vietējie  mednieki varēs apmeklētājiem ko pastāstīt, jo bieži gadās, ka atnāk bērnu grupas, un tad, paklausoties, ko skolotāji reizēm stāsta, jāsaķer galva. Sākot ar to, ka stirna ir briedim sieva vai bērns, un nemaz nerunājot par to, ka liela daļa nemaz nezina – brieži ragus nomet katru gadu un dažos mēnešos izaudzē no jauna. Te pie sienas ir arī nomestie, un tas daudziem ir pārsteigums,” stāsta J.Baumanis.

„Daudzi briežus dzīvē nav redzējuši, un viņiem šķiet, ka to ir ļoti maz. Šeit redzot to, kas nomedīts, un izstāstot, cik tad kopā šo dzīvnieku ir un kādas problēmas rastos, ja mēs nemedītu, cilvēki ir pārsteigti. Īpaši pilsētnieki nepārzina ne šos procesus, ne to, cik grūti būtu lauksaimniekam izaudzēt ražu vai mežsaimniekam – mežu, ja mēs nemedītu. Gadā tiek nomedīti 50–60 tūkstoši  briežu, aļņu un citu zvēru. Vai varat iedomāties, kas notiktu uz ceļiem un par cik pieaugtu satiksmes negadījumi ar dzīvniekiem?

Dzīvniekam, ko esam nomedījuši, ar trofejām parādām cieņu – mēs ar to lepojamies. Izstāde noder arī medību speciālistiem, jo šeit var iegūt informāciju par populācijas kvalitāti un stāvokli. Gan profesionālim, gan bērnam šeit būs interesanti,” uzskata J.Baumanis
Komentāri
Sukurs
2019. gada 20. jūlijā, 23:02
Ja mednieku izbāztu un oliktu izstādē, tad tā būtu cieņas izrādīšana?
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi