Aizvērt

Emocijām ļauties nedrīkst

2019. gada 26. jūlijā, 00:57
Raksta autors: Antra Grīnberga
Emocijām ļauties nedrīkst
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta apbalvojumu saņēmusi arī Baiba Biksone, kura mediķes profesijā strādā jau 26 gadus un to dara no sirds.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta desmitgadē par dažādiem nopelniem godināti tā darbinieki, tostarp vairāki kuldīdznieki un skrundenieki, arī ārsta palīdze Baiba Biksone, kura apbalvota par profesionalitāti.
B.Biksone medicīnas karjeru izvēlējusies, mammas mudināta, lai gan pati gribējusi kļūt par frizieri. 1993. gadā sākusi kā medicīnas māsa Kuldīgas slimnīcā. „Tur strādāju līdz 2004. gadam, kad pārgāju uz neatliekamo palīdzību, tajā laikā arī izmācījos par ārsta palīdzi. 2009. gadā tika dibināts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, un man piedāvāja kļūt par vecāko ārsta palīdzi. Šo darbu darīju sešus gadus, bet nu jau gadu esmu atpakaļ brigādē. Dodos izsaukumos un jūtos daudz labāk, jo gandarījums par padarīto ir vēl lielāks,” secina B.Biksone.

Saņemot apbalvojumu, viņa bijusi gandarīta un pacilāta, taču atzīst: darbā nedrīkst ļaut vaļu nekādām jūtām, jo tad to nevar darīt, bet, kad viss izdarīts, reizēm emocijas mēdzot izlauzties. „Nākas pieredzēt visdažādākās situācijas, un pēdējie kritiskie notikumi bija pirms Jāņiem, kad braucām glābt slīkušu meiteni. Jāspēj pielāgoties, jo sēžam darbā un pēc minūtes jau dodamies uz prātam neaptveramu notikumu. Piemēram, ar smagajām somām un aparatūru fiziski jāspēj skriet pa jūras smiltīm, lai glābtu cilvēku. Jāmāk arī sarunāties, lai saprastu, kur cilvēks atrodas,” skaidro B.Biksone. Apbalvojumi gan motivējot, gan radot apziņu, ka darbinieks novērtēts. „Un ar uzkrātajām emocijām tieku galā, nododoties vaļaspriekiem: tautas dejām un dārzam. Bez dārza nu nekā!”

Apbalvojumus vēl saņēma:

• Skrundas punkta neatliekamās palīdzības transportlīdzekļa vadītājs Raimonds Lapuķis par ilggadību (to piešķir, sasniedzot 25 gadu stāžu);

• Kurzemes reģionālā centra vadītāja Inese Ozoliņa par ieguldījumu un ilggadību;

• ārsta palīgs, Kurzemes reģionālā centra galvenais speciālists operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu nodrošinājuma jautājumos Arvis Blūms par profesionalitāti.

Pateicības saņēma:

• Kurzemes reģionālā centra tehniskais dispečers Andis Birznieks,
• saimnieciskā nodrošinājuma speciālists Guntars Vanags,
• ārsta palīdze Vilma Lukaševica,
• Kandavas punkta vecākais transportlīdzekļu vadītājs Aivars Kurzemnieks.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: