Aizvērt

Taipejas viesi apskata Skrundas novadu

2019. gada 5. augustā, 02:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Taipejas viesi apskata Skrundas novadu
Raņķu pagasta pārvaldes vadītājs Ritvars Stepanovs Taipejas misijas vadītājam Endijam Činam un asistentei Annai Daudziņai izrāda militāro poligonu "Mežaine".
Foto: Ivetas Rozenfeldes arhīvs
Trešdien Skrundā viesojās Taipejas misijas Latvijā vadītājs Endijs Čins (Andy Chin) nolūkā iepazīt novadu, lai veicinātu sadarbību ar Taivānas uzņēmējiem un organizācijām, pastāstīja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Rozenfelde.
A.Čins šo amatu ieņem kopš pērnā jūlija, taču jau iepriekš Taipejas misiju Latvijā ir pārstāvējis ilgus gadus. Viņš atzina, ka sadarbību vislabāk var veicināt, apmeklējot valsti, tiekoties ar uzņēmējiem, lauksaimniekiem, amatpersonām un iespējas pārrunājot klātienē. Lai gan pēc platības Taivāna ir uz pusi mazāka par Latviju, iedzīvotāju skaita ziņā – milzīga (23 miljoni), un sadarbība pat ar maziem novadiem varētu būt gan sociālajā jomā, gan izglītībā, gan lauksaimniecībā.

Sarunās ar novada domes priekšsēdi Loretu Robežnieci un pašvaldības speciālistiem misijas vadītājs izteica cerību, ka Skrunda nākotnē varētu būt pozitīvs piemērs abu pušu draudzībai. Viņš noteikti vēlētos jau tagad nodot ziņu Taivānas uzņēmējiem par to, ko Latvija var piedāvāt attiecībā uz mežiem un cilvēku potenciālu. Daudz tika runāts par izglītību, piemēram, skolēnu apmaiņas programmām. A.Čins aicināja skrundeniekus piedalīties Taivānas organizētajā pasaules bērnu zīmēšanas konkursā, kurā Latvija bijusi viena no aktīvākajām un saņēmusi godalgas.

Ar interesi misijas vadītājs un viņa asistente Anna Daudziņa apskatīja pilsētu un novadu: uzņēmējdarbības laukumu Kalna ielā, sociālo dienestu, biedrības Skrundas klēte veikaliņu, jauniešu centru, kultūras namu, bērnu un pilsētas bibliotēku, Rudbāržu muižu un internātskolas ēkas, Nīkrāces pamatskolu un saieta namu. Vizītes beigās viesi devās uz militāro poligonu Mežaine.

Skrundas draudzība ar Taipeju ilgst gandrīz desmit gadu. Iepriekš bijusi sadarbība sociālajā jomā, misija daudz palīdzējusi slimiem bērniem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: