Aizvērt

Gribētu straujāku remonta tempu

2019. gada 5. augustā, 04:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Gribētu straujāku remonta tempu
Pagājušajā nedēļā celtnieki Jelgavas ielā strādāja pie kluču transportiera šahtas, kas savulaik savienoja fabrikas "Vulkāns" cehus abās brauktuves pusēs.
Foto: Antra Grīnberga
Kuldīdznieki seko līdzi Jelgavas ielas pārbūvei, interesējoties, vai celtnieki iekļaujas termiņā.
Uzņēmuma SC Kuldīga vadītājs Jānis Jansons atzīst: visiem, arī pašiem, gribētos, lai temps būtu straujāks, tomēr, viņaprāt, termiņā iekļauties izdosies, kaut šādas tādas neparedzamas ķibeles gadās.

„Šis ir vērienīgs objekts ar divu sezonu termiņu. Gadās projekta izmaiņas, jāmeklē jauni risinājumi,” skaidro J.Jansons. Viņš priecājas par iedzīvotāju sapratni: „Saprotam, ka pa ielu jāiet gan māmiņām ar ratiņiem, gan veciem cilvēkiem. Cenšamies strādāt tā, lai visi varētu sadzīvot.” Pirmajā posmā iecerēts komunikācijas ierīkot tajos posmos, kuros nofrēzēts asfalts, nopakaļus klājot bruģi. Šonedēļ bruģis tiks likts no Ganību ielas veikala Labais pusē.

Nācies padarboties pie bijušās fabrikas Vulkāns kluču transportiera: sautētava atradās Ventas pusē, bet kluči zem ielas sūtīti uz cehiem. „Uz tāda ielu būvēt nevar – sākumā transportieris jādemontē. Tas gājis arī zem vienas jau nojauktās ēkas. Tur atvērusies šahta, no kuras nāk ūdens. Transportiera demontāža projektā bija paredzēta, bet atsegums – ne,” tā J.Jansons.

Pēc divām nedēļām ieplānots, ka posms no transportiera uz ugunsdzēsēju depo pusi tiks atvērts ūdensvada, kanalizācijas un lietusūdens kanalizācijas ierīkošanai. Komunikāciju pievadi tiek pievilkti pie visām mājām. Problēmas radot tas, ka vecajām mājām nav zināms, kur izvadi īsti atrodas. „Kad atrodam, būvprojekta autoram jautājam, kā labāk darīt, pie kuras akas pieslēgties. Vairākās privātmājās pie veikala Labais esam pievadus pievilkuši līdz robežai, un savā teritorijā par pieslēgumu izbūvi viņi maksā paši.”

Tos, kurus uztrauc tas, ka Jelgavas iela būs ļoti šaura, J.Jansons mierina: „Platās ietves paredzētas projektā. Domāju, ka iela nebūs šaura. Tā tāda izskatās šobrīd, jo ir bedrē. Kad uzliksim bruģi un iela būs īstajā augstumā, izskatīsies citādi. Tā atbilst projektēšanas nosacījumiem. Domāju, ka viss būs kārtībā. Jābūt!”
Komentāri
Lampa
2019. gada 6. augustā, 21:00
Pilsētā runā, ka Neba jau bez pašas Bērziņas iejaukšanās tie saldenieki dabūja to darbiņu. Tur jau tad iepirkums tāds interesants bija no sākta gala. Die’z cik tad dome šoreiz piemetis “neparedzētajās” izmaksās. Un visi deputāti paklaisīgi balsos, PAR jo Bērziņtantuks tā grib,
lomiks
2019. gada 6. augustā, 12:32
Tautā runā, ka saldenieki pa lētuci nāca uz konkursu kaut ko pierādīt ventspilniekiem, kas pa pilsētu pirms tam šeptēja. Tagad esot aptaisījušies, jo pa lētuci vairs nevar uztaisīt. Tak slimam sunim skaidrs, ka notiek darba imitācija un elementāri trūkst darba spēks, kas to darbu dara. Cik zināms apskrējuši pus pasauli trubeniekus pa savu lētuci mēģinot atrast. Vienīgie, kas gatavi strādāt no Grobiņas. Un tie paši tādi pašvaki. Tādi nu mums tie principiālie ļautiņi no saldus pilsētā sabraukuši. :)
Pievieno jaunu komentāru: