Aizvērt

Grafiti 1905. gada parkā

2019. gada 5. augustā, 06:00
Raksta autors: Rūta Mediņa
Grafiti 1905. gada parkā
Renāra Caunes radīto grafiti Kuldīgas 1905. gada parkā varēšot apskatīt līdz septembrim.
Foto: Adriana Muceneka
Ar uzrakstu "Turpini būt, Kuldīga! Daudz laimes!", ar degunradzi un kūku 1905. gada parkā parādījies interesants plakāts.
Tuvāk pieejot, izrādās, ka tas nav plakāts, bet grafiti siena. „To Pilsētas svētkos uzgleznojis mākslinieks Renārs Caune,” atklāj bērnu un jauniešu centra speciālists Toms Girvaitis. Direktore Inese Astaševska piebilst: „Renārs dzīvo Rīgā, bet esot no vietējiem ļaudīm. Svētkos siena tapa apmēram piecas stundas.” Vēl kādu laiku grafiti varēšot apskatīt, bet septembrī sienu plānots noņemt. Bet tiek domāts, kur to pēc tam nolikt, lai to varētu apskatīt citi interesenti.

„Degunradzi zīmēju, jo man bija tāda skice un biju izdomājis, ka vēlos to uzzīmēt,” skaidro mākslinieks R.Caune, kurš kādu brīdi dzīvojis Kuldīgā. Gleznošana esot Renāra sirdslieta. „Jau no bērna kājas esmu to vien darījis kā zīmējis, esmu ticis tik tālu, ka laika gaitā esmu izkopis zīmēšanu līdz šāda veida mākslinieciskai izpausmei.”

Zīmēšana ir gan Renāra hobijs, gan neliels pelnīšanas veids. Viņš veidojot darbus grafiti tehnikā ar krāsas aerosoliem. Zīmēts ir dažādās Latvijas vietās: Jelgavā, Jūrmalā, Engurē u.c.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: