Aizvērt

Ābeles ciemā šoziem būs gaišāk

2019. gada 6. septembrī, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Ābeles ciemā šoziem būs gaišāk
Ābeles ciemā top centrālās ielas apgaismojums. Pagaidām būs 13 laternu.
Foto: Lāsma Reimane
Pelču pagasta Ābeles ciemā novembra vidū būs pabeigta ielu apgaismojuma ierīkošana. Par to, ka vismaz centrālajai ielai vajadzētu būt apgaismotai, iedzīvotāji runā sen.
Tas tiek darīts vienlaikus ar ciema elektrotīklu rekonstrukciju, kas arī jau sen plānota. Daļa darbu uzticēta uzņēmumam Liepājas elektromontāža. Valdes loceklis Rolands Jančauskis pastāstīja, ka pēc līguma tie jāpabeidz novembra vidū. Otru daļu izpilda uzņēmums Kesto, kuram termiņš ir 30. decembris.

„Mums ar Kuldīgas novada pašvaldību ir līgums par centrālās ielas apgaismojumu, bet ar uzņēmumu Sadales tīkls – par gaisvadu demontāžu un kabeļa izbūvi centrālajā ielā,” skaidro R.Jančauskis. „Tas nozīmē, ka elektrības pievadi tiks ierakti zemē un būs mazāks risks elektropiegādes traucējumiem. Kopā jāizbūvē apmēram 5 km kabeļu. Vēl ierīkosim jaunu transformatora punktu. Sadales tīklam pieejamās vietās uz īpašumu robežas novietosim sadales skapjus.”

Jautāts par iespējamajiem elektrības traucējumiem būvniecības laikā, speciālists teica: „Ir atslēgumu plāns, un pārrāvumi noteikti būs. Pirms tiem Sadales tīkls iedzīvotājus noteikti brīdinās. Kad būvēsim jauno transformatoru, lietotāji pakāpeniski tiks pieslēgti pie tā. Tas varētu notikt jau oktobra beigās, jo tikai pēc tam, kad būs pieslēgta jaunā līnija, demontēsim veco.”

Uzņēmuma Kesto daļa projektā ir ierīkot 3,6 km kabeli, sadales skapjus un rekonstruēt vienu transformatoru, sacīja valdes loceklis Mārtiņš Feldmanis.

Pagasta pārvaldes vadītāja Kristiāna Rubene pastāstīja, ka apgaismojums tiek ierīkots par pašvaldības naudu. Bija paredzēts 21 apgaismes stabs, bet pašlaik būvniecības izmaksas ir tik lielas, ka 21 balsta vieta tiks sagatavota, bet ierīkotas būs 13 laternas.

Ielas apgaismojums Ābeles ciemā izmaksās 26 885 eiro: projektēšanai – 1815 eiro, būvuzraudzībai – 1936 eiro, būvniecībai – pārējā summa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi