Aizvērt

Dzemdību nodaļa slēgta vismaz līdz oktobrim

2019. gada 6. septembrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa, Jolanta Hercenberga
Dzemdību nodaļa slēgta vismaz līdz oktobrim
Kā Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļas kalendārā vēsta zilās un sarkanās piespraudītes, divi, trīs un pat pieci jaundzimušie dienā te ir ikdiena.
Foto: Antra Grīnberga
Kopš nedēļas sākuma Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļa pacientes neuzņem. Uzņēmuma vadība skaidro, ka trūkst personāla. Savukārt Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka jau jūlijā te sākta epidemioloģiskā izmeklēšana un līdz septembrim konstatētas desmit saslimšanas ar salmonelozi, tomēr tas nav slēgšanas iemesls.
Par situāciju satraukušies arī iedzīvotāji. Kuldīdzniece Maija jautā: „Kas ar dzemdību nodaļu notiek? Tā kā man pavisam drīz gaidāmas dzemdības, jutos nepatīkami pārsteigta, ka nodaļa uz mēnesi slēgta. To uzzināju no medijiem. Rodas sajūta, ka slimnīcā krīze ir pēkšņa, citādi par gaidāmajām pārmaiņām, visticamāk, jau laikus būtu uzzinājusi no ārstes, kura slimnīcā manai grūtniecībai seko līdzi.”

Kuldīgas slimnīcas kontrolārsts Āris Pētersons skaidro, ka nodaļa būs slēgta līdz 1. oktobrim. Tas darīts tāpēc, ka nepietiek personāla. „Aizsaulē aizgājis dakteris Valdis Kupelis, kurš bija nodaļas balsts. Tikai divas ginekoloģes var strādāt pilnu laiku: Ilze Smiltāne un Natālija Gailīte. Pārējie ginekologi brauc uz dežūrām. Kamēr šī nodaļa būs ciet, darbinieki tiks izdalīti pa citām, jo personāla trūkst visur. Jācer, ka 1. oktobrī izdosies nodaļu atvērt, bet droši to apgalvot nevaram.”

Tuvākās dzemdību nodaļas ir Liepājā, Ventspilī un Dobelē.

Vairāk lasiet 6. septembra Kurzemniekā.FAKTS
Astoņos mēnešos Kuldīgas dzemdību nodaļā pasaulē nākuši 377 bērni – tikpat, cik pērn šajā laikā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi