Aizvērt

Mūsu ražotāji vērienīgajā izstādē

2019. gada 9. septembrī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Mūsu ražotāji vērienīgajā izstādē
"Kabiles muižas vīna darītavas" īpašnieces Agate Eniņa un Lauma Grīva izstādē "Riga Food" piedalījušās pirmoreiz.
Foto: Laumas Grīvas arhīvs
Vairāki mūspuses uzņēmumi piedalījušies Baltijas nozīmīgākajā pārtikas industrijas notikumā – izstādē "Riga Food", kas no 4. līdz 7. septembrim Ķīpsalas izstāžu zālē pulcēja tūkstošiem apmeklētāju no Latvijas un citām valstīm.
Biznesa informācijas centra Magnetic Latvia biznesa inkubatora stendā SIA Kabiles muižas vīna darītava piedāvāja dzirkstošos vīnus un sidrus, Snēpeles uzņēmums Lat Food LP – sausās putras un biezzupas, Kuldīgas Capulus Terra – sertificētu grauzdētu kafiju.

„Ar bioloģiskās pārtikas zīmolu Mazo lāču putra piedalāmies jau trešo reizi,” teic Lat Food LP īpašniece Laura Prūse. „Kā iepriekš – jāatzīst, ka ir vērts, kaut dalības maksa nav maza. Tāpēc paldies inkubatoram par atbalstu. Pirmā bija diena profesionāļiem, kad varēja iegūt jaunus partnerus, pēc tam vairāk nāca no mācību iestādēm, pārējās dienās – dažādi apmeklētāji, tostarp ģimenes. Varēja labi reklamēties un arī pārdot. Mūsu bērnu pārtika jau pazīstama, taču vienmēr vedam kaut ko jaunu. Šogad esam radījuši produktu visai ģimenei, ko var ēst mammas un bērni, grūtnieces, citi pieaugušie, tostarp sportisti.”

Kabiles muižas vīna darītava ir jauns uzņēmums, kas uz šādu pasākumu devies pirmoreiz. „Esam ļoti priecīgas, ka mūsu ražojumi atzinīgi novērtēti gan Latvijas pircēju, gan ārvalstnieku vidū,” saka līdzīpašniece Lauma Grīva. „Šeit varam izstāstīt savu pieeju, dabiski ražoto produktu labās īpašības. Cilvēkiem tas ir svarīgi. Interesanti bija arī pašām iegūt pieredzi, apskatīt, ko jaunu ražo citi, uzzināt, kādas tehnoloģijas ienākušas.”

Vēl no mūspuses izstādē redzēti Mārītes zālīšu homeopātiskie līdzekļi, Rudbāržu Garīkās audzētās sēnes šitaki, Rumbas pagasta uzņēmuma Ineses tortes gardumi.

Riga Food sapulcēja ap 700 uzņēmumu no 30 valstīm. Notika konkursi, degustācijas, semināri, biznesa tikšanās, apbalvoti gardāko bišu, maizes un piena produktu ražotāji, lielāko zīmolu pārstāvji vadīja meistarklases. Kuldīgas uzņēmēji secina, ka tāpat bijusi interese par mazajiem ražotājiem no novadiem.
Komentāri
...
2019. gada 10. septembrī, 18:59
Pareizi ir- Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoru stendā "Magnetic Latvia"
Pievieno jaunu komentāru: