Aizvērt

Ar kopīgu domu par rītdienu

2019. gada 30. septembrī, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Ar kopīgu domu par rītdienu
Kuldīgas apkaimes darbnīcas dalībnieki Nadija Strazdiņa, Dace Šteinberga un Harijs Gulbis citus ar sevi iepazīstina vizuāli.
Foto: Laila Liepiņa
Šomēnes Kuldīgas koprades telpā "Metro Coworking" norisinājās pirmā apkaimes darbnīca. Kuldīgas kopienā satikās vairāk nekā desmit interesentu, un tika nolemts kopā spēkiem īstenot vairākas šeit radušās ieceres. Pirmajā tikšanās reizē piedalījās gan Kuldīgā dzīvojošie, gan tie, kuri šeit strādā vai ikdienā pavada laiku.
KAS IR KOPA?

Kuldīgas kopienas atbalsta perona Elīna Immere stāstīja: „Divos gados 32 kopienas Latvijā iesaistīsies projektā KOPA/Kopienu pārdomāta attīstība, saviem izaicinājumiem meklējot un ieviešot praktiskus risinājumus. Tas ilgs līdz 2021. gada vasarai un aptvers 19 novadus. Mūsu pusē – Kuldīgas, Skrundas, Alsungas novadu, kas atrodas biedrības Darīsim paši! teritorijā. Ir arī citas partnerības jeb vietējās rīcības grupas (biedrības vai nodibinājumi visā Latvijā). Tās izstrādā stratēģiju un attīstības plānu, administrē finansējumu.” Tiks organizētas mācības, pieredzes braucieni, veidoti videostāsti un citi informatīvi materiāli par kopienu iesaisti.


LAI VISIEM LABĀK

Uz darbnīcu atnākušie vispirms iepazinās un uzzināja, kādu nozari vai organizāciju katrs pārstāv, stāstīja par saviem resursiem (profesionālo pieredzi, ar ko var dalīties) un par idejām, ko pilsētā vajadzētu uzlabot.

Pēc tam notika grupu darbs: atsevišķas Kuldīgas vietas tika iezīmētas, izmantojot emocionālās kartēšanas metodi. Lielāku uzmanību sanākušie pievērsa infrastruktūrai, mazāk – pasākumiem un citām aktivitātēm. Otrajā daļā tika pārrunātas problēmas un izaicinājumi, ar ko iedzīvotājiem jāsastopas, dzīvojot un strādājot Kuldīgā, un kādi uzlabojumi nepieciešami.

Atklājās divas problēmas, ar kurām darbnīcas dalībnieki saskārušies visbiežāk. Pirmā – trūkumi informācijas apritē, kas ietver pasākumu auditorijas aizsniegšanu un plānošanu, lai vairāki nenotiktu vienlaikus, pilsētas uzņēmēju un investoru attīstības ieceres, darba devēju savešanu kopā ar darba ņēmējiem un otrādi, kā arī citas kuldīdzniekiem svarīgas ziņas.

Otrā problēma – pašvaldības budžeta sadale, kas ietekmē finansējumu iedzīvotāju ierosmēm un darbībām, caurspīdības trūkums, piemēram, kultūras, sporta un sociālo projektu vērtēšana pašvaldības konkursos un piešķirtās summas, Pilsētas svētku budžets, citi iedzīvotāju, organizāciju vai uzņēmumu finansēšanas gadījumi.

Lai šīs problēmas mazinātu, atrasti daži ieteikumi. Informācijas trūkuma mazināšanai jāveido mobilā lietotne. Lai uzlabotu pašvaldības naudas sadali, iedzīvotājiem jāiesaistās lēmumu pieņemšanā.

E.Immere aicināja darbnīcas dalībniekus padomāt arī par mazākām iecerēm, ne tikai par ilgtermiņa uzlabojumiem. Visiem patika 1905. gada ielas kartēšana, kurā viena grupa piedāvāja vairākas idejas, kā labiekārtot parku. Piemēram, pie ūdensrožu dīķa ierīkot Čalotavu vai Vecā ozola lasītavu, kurā atrastos arī grāmatu plaukts, un tās tur varētu atstāt ikviens.

Noslēgumā tika noteikti pirmie soļi problēmu novēršanai un iecelti atbildīgie. Nākamā tikšanās reize paredzēta aptuveni pēc pusotra mēneša, un ikviens aicināts pievienoties.

Ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu projektu īsteno četri partneri – biedrības Darīsim paši!, Pierīgas partnerība, Cēsu rajona lauku partnerība un Zied zeme.
UZZIŅAI

Projekts KOPA/Kopienu pārdomāta attīstība
Tas aicina iedzīvotājus meklēt veidus, kā savā apkaimē mazināt problēmas un domāt ārpus rāmjiem, liekot lietā katram savas spējas un sadarbojoties.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi