Aizvērt

Ķirbji būs tirgū un labdarībai

2019. gada 30. septembrī, 08:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Ķirbji būs tirgū un labdarībai
Padures mazpulkā ar ķirbi cīnās Justīne Peskova, emocionāli iedvesmo vadītāja Irita Riķīte.
Foto: Lāsma Reimane
17. Padures mazpulka dalībnieki savā lauciņā "Mūsu zeme" noņēmuši labu ķirbju ražu.
Vadītāja Irita Riķīte skaidro, ka to iecerēts pārdot Hercoga Jēkaba gadatirgū, ziedot labdarībai, kā arī pagatavot pašiem. „Kad noņēmām ražu, pēc tam taisījām ķirbīšus ar citronu un ingveru. Bērniem garšoja, viņi ņēma pa burciņai arī uz mājām,” teic I.Riķīte.

Savu zemīti līdzās uzņēmumam Amazone Padures mazpulki apsaimnieko kopš 2012. gada pavasara, kad tika slēgts trīspusējs līgums starp mazpulcēniem, uzņēmumu un zemnieku saimniecību Upeskalni AB. Laukā augušas dažādas kultūras, bet šogad tas bija atvēlēts tikai ķirbjiem.

I.Riķīte stāsta: kopš Padurē nav skolas, nodarbības ar mazpulcēniem notiks vienu reizi mēnesī sestdienās Deksnē. Pieteikušies arī astoņi piecus un sešus gadus veci bērni, kuri Deksnē iet pirmsskolas grupiņā, bet pārsvarā mazpulcēni ir padurnieki, kuri mācās Kuldīgā. Iepriekš mazpulcēnus vadīja I.Riķītes mamma Vigra Leismane. Kopā ar viņu katru vasaru bērni savā zemē strādāja reizi nedēļā. I.Riķīte atzīst, ka turpmāk darbošanās notiks retāk, viņas iecere ir pašai bērnu vietā nedarīt, bet mudināt, lai mazpulcēni vairāk iesaista ģimenes. „Pērn mums bija kopīgi projekti – audzējām ķirbjus un istabas augus, bet šogad lielajiem būs katram savs. Mazajiem skatīšos, cik kurš spēj, bet kāds projektiņš noteikti būs. Mūsu zemi sadarbības partneri uzars. Kad būšu noskaidrojusi bērnu spējas un intereses, domāsim, ko tur stādīt.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi