Aizvērt

Tikšanās ar zviedru kolēģiem

2019. gada 30. septembrī, 01:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Tikšanās ar zviedru kolēģiem
Alsungas novadā zviedru kolēģiem rādīts, kā mežizstrāde notiek kooperatīva „Mežsaimnieks” biedra īpašumā, kur to dara SIA „DJ Logging”.
Foto: Grigorija Rozentāla arhīvs
Pie kooperatīvās sabiedrības „Mežsaimnieks” Alsungā pieredzes apmaiņā viesojies pussimts meža īpašnieku no Zviedrijas lielākā kooperatīva „Sodra”. „Mums svarīgas šādas tikšanās ar ārvalstu kolēģiem, kuri jau ļoti sen sākuši to ceļu, ko tagad ejam mēs,” atzīst valdes priekšsēdis Grigorijs Rozentāls.
Zviedrijā 80% nocirstās platības tiek atjaunoti, stādot vai nedaudz arī sējot. Dabiskai atjaunošanai paliek tikai 20%. Katru gadu tiek iedēstīti 380 miljoni stādu. Mežsaimnieka stratēģija sāk līdzināties – biedru vidū jau vairākus gadus 80% izcirtumu tiek atjaunoti, stādot galvenokārt egli, mazliet arī priedi un bērzu. Tas ir daudz labāks rādītājs nekā vidēji Latvijā, un tas panākts, kooperatīva biedriem mērķtiecīgi skaidrojot pareizas un racionālas mežsaimniecības nozīmi. Šosezon 10 000 hektāros būs iestādīts miljons jauno kociņu.


Vairāk 30. septembra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pārdod ZEMI Putnudārzā

Pārdod ZEMI Putnudārzā
Pārdod zemi (3560 m2) Kuldīgā, Putnudārzā. Cena 30 000 eiro. Tālr. 22300733, e-pasts: simanovics.roberts@gmail.com.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi