Aizvērt

„Kosmoss kļuvis pieejams visiem”

2019. gada 2. oktobrī, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
„Kosmoss kļuvis pieejams visiem”
Kuldīdznieks Roberts Trops priecājas, ka profesija programmētājs ir arī viņa vaļasprieks.
Foto: Lāsma Reimane
„Ar satelītu palīdzību var fotografēt zemes platības, mežus, lai pētītu dabu. Citur pasaulē satelītus izmanto, lai redzētu nelegālu mežu izciršanu, novērtētu meža ugunsgrēkus, plūdus vai citas katastrofas. Ir daudz tādu vietu, kur cilvēkiem ir risks palikt bez mājām. Tad vēl ir lietojums zinātnē, kad pēta Zemes atmosfēru, klimata pārmaiņas, globālo sasilšanu. Pēta arī kosmiskos objektus. Protams, lielās valstis iegulda ļoti daudz līdzekļu, lai būtu militāri pārākas, un satelīttehnoloģiju lietojumu militarizē,” stāsta Roberts Trops, kurš pašlaik studē doktorantūrā Somijā, programmē un rada tādas satelīttehnoloģijas, ko var lietot gan uz zemes, gan kosmosā. Saruna 2. oktobra „Kurzemniekā”.
Komentāri
ibio
2019. gada 4. oktobrī, 17:19
Normals puika, tas ir tads kurs vakarus pavada sarusejusa, veca BMW,uz Pilsetas laukuma, ar cigareti viena roka un pinti alus otra? Gruti samierinaties ka čalis progrese un kko dzive sasniedz, bet tu ar saviem comiem sedi viena attistibas punkta?? Tikai logiski ka cilveks kas sevi attista agrak vai velak parstas komunicet ar saviem bernibas comiem, jo tie prieks vina attiesibas limena kluvusi par seklu..
Tik uz prieksu Robert, aborigeni jani utml frukti lai varas sava sula!
Jānis
2019. gada 4. oktobrī, 14:16
Robītis reiz bija normāls puika. Ventspilī mācoties palicis tāds uzpūtīgs, iedomīgs...... vispār jocīgs. Mēs kuri reiz bija paliekam čomi. Tādi kā visādi Ribčiki mums vairs nepatīk un nav vajadzīgs. Rubīt, lai tu zinātu, ka cilvēki parastie nav mēsli. Visi esam un būsim tikai cilvēki, bet tev to nesaprast.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi