Aizvērt

Palīdzēsim Jānim!

2019. gada 4. oktobrī, 04:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Palīdzēsim Jānim!
Jānis Jansons septembra vidū nosvinēja 26. dzimšanas dienu. Jau kopš mazotnes viņš ir aktīvs, jautrs un dzīvespriecīgs. Un optimismu Jānis saglabā arī tagad, cīnoties ar mieloleikozi (asins vēzi).
Jāņa māsa Linda stāsta, ka brālis dzimis un audzis Aizputē, bērnībā izbaudījis īstu lauku dzīvi. Viņam ir divas vecākas un viena jaunāka māsa. Kad Jānim bija jāsāk mācīties 9. klasē, ģimene pārcēlās uz Ēdoli. „Bērnībā Jānim ļoti patika rotaļāties ar mašīnītēm. Viņš veidoja savus modelīšus. Visas mašīnas tika pārtaisītas – no vienas kaut kas noņemts, otrai atkal pielikts. Interesi par mašīnām nezaudēja arī vēlāk – ar izcilību pabeidza Kuldīgas arodskolu, kur apguva automehāniķa profesiju. Pirms slimības saasinājuma Jānis strādāja autoservisā, kur komanda gaida viņu pēc ārstēšanās atgriežamies,” saka Linda.

Mieloleikozi Jānim atklāja netīšām. Pirms diviem gadiem viņš izmežģīja kāju, tā ilgstoši nedzija. Kāja ļoti sāpēja, tāpēc tika izrakstīti dažādi pretsāpju līdzekļi. Sāpes nepārgāja, un papildu analīzēs tika atklāta šī šausmīgā slimība. Diagnoze bija trieciens visai ģimenei, un viņi mokās ar jautājumu: „Kāpēc tieši Jānim, kurš vienmēr visiem ir palīdzējis, nedomājot par sevi?” Taču pats Jānis ir optimists un gatavs cīņai. Ģimene saka: pat tagad, kad visiem vajadzētu mierināt Jāni, viņš uzmundrina pārējos.

Līdz šim ārstniecība ritējusi diezgan veiksmīgi. Valsts apmaksātās zāles sākumā palīdzējušas. Janvārī Jānim Lietuvā veikta cilmes šūnu transplantācija. Taču neilgi pēc tam konstatēta šūnu mutācija, un turpmākai ārstniecībai izrakstīts jauns medikaments – Iclusig. Par to valsts maksā tikai daļēji. Nepieciešami 12 zāļu iepakojumi, kuru kopējās izmaksas ir 83 328 eiro. No šīs summas valsts kompensē 14 228,72 eiro, un Jānim pašam jāmaksā 69 099,28 eiro.

„Pēc dabas Jānis ir ļoti sirsnīgs un izpalīdzīgs. Šķiet, ka ikkatrs cilvēks, ko viņš satiek, kļūst par draugu. Viņam ir liela atbalsta komanda, kura arī tagad, grūtajā dzīves posmā, ir blakus un cenšas uzmundrināt. Taču nevienam nav iespējas palīdzēt ar tik lielu naudas summu, kas nepieciešama, lai Jānis dzīvotu,” uzsver māsa.

Dzīvē galvenais ir ticība. Tāpēc Jānis, viņa ģimene, draugi un radi tic un cer, ka kopā mums izdosies šādu summu savākt.Ikviens var Jānim Jansonam palīdzēt, jo ar fonda Ziedot.lv atbalstu izveidots ziedojumu konts.

Reģ. Nr.: 40008078226.
Bankas kods: HABALV22.
Konta Nr: LV95HABA0551006150241.
Mērķis: Palīdzība Jānim Jansonam.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi