Aizvērt

Baraviku bums

2019. gada 4. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Baraviku bums
Kuldīgas pārtikas tirgū sēņu gardēži pie Ņinas Didžus varēja iegādāties baravikas, apšu un citas bekas. Raža savākta vienā dienā, lasot divatā. Tā meklēta visvisādās vietās Rendas mežos, Maņģenē un Saldus pusē. Sēnes Ņ.Didžus tirgojusi jau visu mēnesi, bet šī būšot pēdējā reize, kad no viņas varēs nopirkt baravikas.
Foto: Laila Liepiņa
„Kurzemē it īpaši, bet arī visā Latvijā šobrīd ir ļoti daudz baraviku,” saka Latvijas Dabas muzeja botānikas nodaļas vadītāja un mikoloģe Inita Dāniele.
„Tās augs, kamēr laiks būs mitrs un silts. Kad sāksies salnas, tās pazudīs,” saka speciāliste. Baravikas parasti vienu gadu esot, nākamajā ne, bet bijuši tādi periodi, kad tās ir trīs gadus pēc kārtas. Tas nav paredzami, un noteikta cikliskuma neesot. Baravikas gan drīz vairs nebūšot, bet ir citas – ziemas – sēnes, pēc kurām uz mežu var doties arī vēlāk: „Gailenes decembrī varētu būt diezgan vecas – tās mēdz ilgi izskatīties labi. Bet diezgan daudz sēņu ziemā aug: austeru sānauses, samtainās ziemenes jeb ziemas celmenes un citas.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pārdod ZEMI Putnudārzā

Pārdod ZEMI Putnudārzā
Pārdod zemi (3560 m2) Kuldīgā, Putnudārzā. Cena 30 000 eiro. Tālr. 22300733, e-pasts: simanovics.roberts@gmail.com.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi