Aizvērt

Baraviku bums

2019. gada 4. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Baraviku bums
Kuldīgas pārtikas tirgū sēņu gardēži pie Ņinas Didžus varēja iegādāties baravikas, apšu un citas bekas. Raža savākta vienā dienā, lasot divatā. Tā meklēta visvisādās vietās Rendas mežos, Maņģenē un Saldus pusē. Sēnes Ņ.Didžus tirgojusi jau visu mēnesi, bet šī būšot pēdējā reize, kad no viņas varēs nopirkt baravikas.
Foto: Laila Liepiņa
„Kurzemē it īpaši, bet arī visā Latvijā šobrīd ir ļoti daudz baraviku,” saka Latvijas Dabas muzeja botānikas nodaļas vadītāja un mikoloģe Inita Dāniele.
„Tās augs, kamēr laiks būs mitrs un silts. Kad sāksies salnas, tās pazudīs,” saka speciāliste. Baravikas parasti vienu gadu esot, nākamajā ne, bet bijuši tādi periodi, kad tās ir trīs gadus pēc kārtas. Tas nav paredzami, un noteikta cikliskuma neesot. Baravikas gan drīz vairs nebūšot, bet ir citas – ziemas – sēnes, pēc kurām uz mežu var doties arī vēlāk: „Gailenes decembrī varētu būt diezgan vecas – tās mēdz ilgi izskatīties labi. Bet diezgan daudz sēņu ziemā aug: austeru sānauses, samtainās ziemenes jeb ziemas celmenes un citas.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi