Aizvērt

Uzņēmēju diena lauksaimniekiem

2019. gada 7. oktobrī, 04:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Uzņēmēju diena lauksaimniekiem
Tiekoties ar Kuldīgas novada pašvaldības pārstāvjiem un lauku uzņēmējiem, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards uzsvēra, ka svarīgi saglabāt mazās saimniecības.
Foto: Daina Tāfelberga
Mazais bizness ģimenei, kooperācija, jaunā paaudze – tās bija dažas tēmas, par kurām piektdien Kuldīgas novada lauksaimniecības uzņēmēju dienā sprieda pašvaldības un tās iestāžu, Lauku konsultāciju un izglītības centra un vairāku zemnieku saimniecību pārstāvji.
Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards stāstīja par nozares politiku nākamajā plānošanas periodā. Viņš uzsvēra, ka svarīgi radīt tādus apstākļus, lai saglabātu gan lielās, gan mazās saimniecības, jo tās veido lauku vidi, ainavu, sociālo nodrošinājumu. Ja laukos būs ražošana, darbaspēks neaizplūdīs, dzims bērni, nebūs jāslēdz skolas. Jau tagad budžetā iezīmēts atbalsts tieši mazajām saimniecībām. „Mūsu mērķis nākamajā plānošanas periodā ir lauku saimniecībām dot atbalstu, lai saglabātu un attīstītu ražošanu, veidojot ilgtspējīgu ģimenes biznesu,” teica ministrs. „Apjoms var nebūt liels – stabils darbs kaut vienam diviem cilvēkiem. Vēl grūti pateikt, kāds būs atbalsts materiālajos ieguldījumos. Par to vēl diskutējam.”

Runājot par lauksaimniecības ražotāju konkurētspēju, K.Gerhards norādīja, ka esam eksportētāju saraksta augšgalā. Lai konkurētspēju palielinātu, vēl vairāk jādomā par kooperāciju. Tāpat būtiski ir nozarē iesaistīt jauno paaudzi.

Lauku atbalsta dienesta direktores vietnieks Ģirts Krūmiņš stāstīja par jaunumiem saistībā ar mūsu novadu. Par darba aizsardzību nozares uzņēmumos runāja Valsts darba inspekcijas vecākā inspektore Iveta Kalvāne, bet par prevenciju lauksaimniecības tehnikas zādzību novēršanai informēja Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa priekšnieks Normunds Aleckis.
Komentāri
ibio
2019. gada 7. oktobrī, 12:49
Stasta to ko attieciga auditorija grib dzirdet..velesanam jagatavojas laicigi.
Daiga
2019. gada 7. oktobrī, 09:39
Visiem tas sen bija zināms. Gerhards no lauksaimniecības sajēdz, kā cūka no aviācijas. Kāds ministrs tikai viņš nav bijis? Vai viņa laikā kāds uzlabojums būtu ieviests? Pilnīgi nekādi, NULLE. Kā korķis tukšai pudelei. Ar to arī jātrēķinās..... ar pilnīgi neko....
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis "Covid-19" vīrusa dēļ:
mani satrauc;
uztveru mierīgi;
stiprinu imunitāti;
rada manī sašutumu to dēļ, kas noteikumus neievēro;
rada bažas par skolēnu sekmēm;
rada problēmas ģimenē;
rada problēmas darbā;
rada problēmas manam biznesam.
Kurzemnieks Horoskopi