Aizvērt

Katoļu svētvietai pirmā gadadiena

2019. gada 9. oktobrī, 06:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Katoļu svētvietai pirmā gadadiena
Kuldīgas katoļu svētvietas pirmās gadadienas dievkalpojums bīskapu Viktora Stulpina un Edvarda Pavlovska vadībā sākās ar žēlastības un pateicības lūgšanu.
Foto: Daina Tāfelberga
Sestdien Kuldīgas Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīcā ieradās svētceļnieki, lai svinētu Kuldīgas sanktuārija "Vissvētākā Jaunava Marija – Dzīvības māte" pasludināšanas pirmo gadadienu.
Pērn oktobra pirmajā sestdienā te kronēta Jēzus bērniņa figūra, un ar Liepājas diecēzes bīskapa Viktora Stulpina dekrētu Kuldīgas draudzes dievnams pasludināts par Kurzemes svētvietu. „Tas ir ārkārtīgi rets notikums Latvijas katoļu baznīcā,” saka priesteris Vjačeslavs Bogdanovs. „Ir pagājis gads, un mēs turpinām pateikties Dievam par žēlastībām, arī Dieva dzemdētājai par viņas gādību un aizbildniecību pār mums visiem – par mūsu ģimenēm, par tiem, kuri, nākot pie viņas, saņem piepildījumu.”

Pateicības svinīgo misi vadīja bīskapi V.Stulpins un Edvards Pavlovskis, piedalījās citi Kurzemes garīdznieki, bija saradušies dievlūdzēji no kaimiņu katoļu draudzēm, kā arī svētceļnieki no Vidzemes un Latgales. Viņus uzrunājot, V.Stulpins uzsvēra, cik nozīmīga ir šī vieta ne tikai Kurzemē, bet visā Latvijā. Vēsts par to gada laikā izplatījusies arī aiz robežām – to parāda daudzie svētceļnieki, tostarp no ārvalstīm. Bīskaps paslavēja tos, kuri par draudzi un dievnamu rūpējas ikdienā: „Arī tas ir pagodinājums Dievam un Dievmātei, ka esam Viņa svētvietā, nākam pateikties, pielūgt un pildīt Dieva gribu, kopā ar Jēzu staigāt savas dzīves takas.” Vienlaikus ar dievkalpojumu notika priestera V.Bogdanova svētsolījumu atjaunošana un tika pieminēta 25 gadu kalpošana. Viņš ordinēts 1994. gada jūnijā, ilgu laiku uzticīgi kalpojis Gulbenē, tagad četrus gadus ir Kuldīgas, Skrundas un Lēnu katoļu draudzes administrators.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kur lasāt laikrakstu “Kurzemnieks”?
Abonēju laikraksta drukāto versiju gadam
Abonēju laikraksta drukāto versiju trim mēnešiem
Abonēju laikraksta drukāto versiju mēnesim
Abonēju laikraksta elektronisko versiju
Pērku regulāri
Nopērku, ja pamanu man interesējošu tēmu
Sekoju “Kurzemniekam”” sociālajos medijos
Izlasu citur - bibliotēkā, pie kaimiņa u.c.
Nelasu
Kurzemnieks Horoskopi