Aizvērt

Ķer lašus, taimiņus un vēdzeles

2019. gada 4. novembrī, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Ķer lašus, taimiņus un vēdzeles
Tik skaists izskatās taimiņu paps. Viņa bērni Ventā tiks palaisti pēc diviem gadiem.
Foto: Lāsma Reimane
Institūta "Bior" Tomes zivaudzētavas Pelču filiāle gatavojas nākamā gada lašu un taimiņu mazuļu ražai – Ventā Ventspils pusē un Rojas upē tai tiek ķerti šo sugu tēti un mammas. Bet vēdzeļu mazuļi no dīķiem nonāks pie jauniem saimniekiem.
Filiāles vadītājs Valdis Plaudis stāsta: „Kā katru rudeni – no 20. septembra līdz novembra beigām ir vaislinieku ķeršanas laiks. Ventu ar lašiem un taimiņiem papildinām valsts programmā, bet Rojas upē taimiņu resursus atjaunojam pēc pašvaldības pasūtījuma – tas ir ieguldījums novada nākotnē.

Vairākus gadus daļu no mūsu izlaistajām zivīm iezīmējam, un nu jau tiek noķerti tādi vaislinieki, kas izauguši audzētavā. Rojas upē no taimiņu mammām mūsējās ir ap 30%, bet Ventā – 65% taimiņu un lašu. Daļa izlaista neiezīmēta, tāpēc procenti ir vēl lielāki.

Mazuļus, kas tiks iegūti no šīgada vaisliniekiem, upēs laidīsim 2021. gadā. Nelielu daļu vienas vasaras mazuļu izlaidīsim arī nākamgad.”

V.Plaudis uzsver, ka vaislinieku skaits katru gadu ir noteikts, bet parasti tiek noķerts mazāk: „Visi ikri tiek iegūti novembrī. Tie pie mums dzīvos līdz pavasarim, kad zivtiņas dzimst. Ja ikru pietiek, vairāk neķeram.

Vēdzeles Ventā vairs nelaižam, jo to pietiek – lomi ir lieli. Pēc tām uz Ventu brauc pat rīdzinieki. Vienas vasaras vēdzeles, ko esam izaudzējuši dīķos, pārdosim privātajiem. Šīs zivis audzējam mēs vienīgie ne tikai Latvijā, bet arī tālāk. Vismaz neesmu dzirdējis, ka to darītu vēl kāds. Arī lietuviešiem ir interese par mūsu mazuļiem.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.