Aizvērt

Tic, ka izdosies

2019. gada 25. novembrī, 08:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Tic, ka izdosies
8. decembrī 13.00 Ēdoles kultūras namā notiks labdarības pasākums "Palīdzēsim dzīvot", kurā tiks vākti ziedojumi medikamentu iegādei Jānim Jansonam.
No nepieciešamajiem 69 099 eiro līdz 22. novembrim saziedoti 41 682 eiro. Vēl nepieciešami vairāk nekā 27 tūkstoši eiro.

Jau iepriekš Kurzemnieks rakstīja par Jāni (26 gadi), kuram mieloleikozi (asins vēzi) atklāja pirms pusotra gada. Sākotnēji ārstēšana par valsts apmaksātiem līdzekļiem ritējusi veiksmīgi, janvārī Jānim Lietuvā tika veikta cilmes šūnu transplantācija. Pēc tam konstatēta šūnu mutācija, un turpmāk vajadzīgs jauns medikaments – Iclusig. Par to valsts maksā tikai daļēji. Nepieciešami 12 zāļu iepakojumi, kuru kopējās izmaksas ir 83 328 eiro. No šīs summas valsts kompensē 14 228,72 eiro. Jāņa māsa Linda stāsta, ka šobrīd brālis dzīvojot Rīgā, lai katru dienu varētu nokļūt slimnīcā, kurā vairākas stundas viņam jāiziet dažādas procedūras. Pirmais zāļu iepakojums esot izlietots, un ārsti konstatējuši, ka notiek pozitīvs process. Tomēr brālim optimisms mijoties ar grūtiem brīžiem, jo procedūras esot nogurdinošas, no zālēm ir arī blakusparādības, ar kurām jāsadzīvo. Bažas radot arī neziņa par to, vai pietiks naudas visam ārstēšanās kursam. Bez nepieciešamās naudas zālēm jāmaksā arī par ikdienas procedūru veikšanu. Tas cilvēkam ar otrās grupas invaliditātes pensiju, kas mazāka par 200 eiro mēnesī, esot izaicinājums. Arī dzīvošana Rīgā neesot lēta, bet izbraukāt ik dienas uz procedūrām no Ēdoles nav iespējams. Tomēr ģimene stingri turoties pie ticības, ka visiem kopā izdosies.

Labdarības koncertā uzstāsies Ēdoles pašdarbnieki, vidējās paaudzes deju kopas Suiti, Spiekstiņi un Ance, etnogrāfiskie ansambļi Suitu sievas un Suitu vīri, folkloras kopa Suitu dūdenieki, mūziķi Miks Akots un Jānis Antanovičs, Kuldīgas kultūras centra koris Gaisma, senioru deju kopas Ance un Kuldīdznieks.JĀNIM JANSONAM VAR ZIEDOT

Ziedot.lv izveidotajā kontā:
reģ. nr.: 40008078226,
bankas kods: HABALV22,
konta nr: LV95HABA0551006150241,
mērķis: Palīdzība Jānim Jansonam.

• Ziedojumu kastītē medikamentu iegādei:

Ēdolē, veikalā Top!,
Kuldīgā, veikalos:
Patrīcija, Liepājas ielā 12,
PC Konsultants, Raiņa ielā 4,
Pindzele, Raiņa ielā 2,
Saldo, Liepājas ielā 19.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi