Aizvērt

Akadēmijas filiāle pamazām top

2019. gada 29. novembrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Akadēmijas filiāle pamazām top
Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš Kuldīgas filiāles būvlaukumā kopā ar projekta vadītājām Ilzi Supi un Madaru Liekmani, priekšplānā uzņēmuma "Ostas celtnieks" – "Torensberg" projektu vadītājs Jānis Ozoliņš.
Foto: Ilzes Dambītes-Dambergas arhīvs
„Redzētais ir iespaidīgs. Tā būs tikpat funkcionāla un ietilpīga ēka kā Kuldīgas peldbaseins vai vieglatlētikas manēža, un tur apgrozīsies studenti. Man radās labs iespaids, ka te cilvēki par pilsētu domā,” tā par Latvijas Mākslas akadēmijas filiāles būvlaukumā redzēto saka rektors Kristaps Zariņš.
Iecerēto varot ietekmēt Izglītības ministrijas vēlme pārveidot visu augstākās izglītības telpu: „Nevienam nav noslēpums, ka šīs izglītības finansēšanas ziņā Latvija ir zemākajā vietā Eiropā. Jāsolidarizējas ar dakteriem. Jāgaida Satversmes tiesas lēmums par augstākās izglītības finansējumu, jo valsts savu apņemšanos nepilda. Tas skar arī šo projektu Kuldīgā. Es jau pašvaldības vadītājai teicu, ka neviens nezina, kas būs nākamgad.” K.Zariņš Kuldīgā mēdz viesoties ik pa laikam. Šajā reizē ticies arī ar domes priekšsēdi Ingu Bērziņu.

Projekta vadītāja Ilze Supe stāsta: „Gaidām atbildi no Ķelnes Tehniskās augstskolas. Ar Rīgas Ekonomikas augstskolu un Tallinas Mākslas akadēmiju sadarbības līgumi jau ir. Kursu apraksti sagatavoti, pirms pāris dienām ķērāmies pie studiju programmu licencēšanas pieteikuma.”

I.Supe atgādināja, ka filiālei jābūt gatavai līdz nākamā gada beigām, maģistru studijas pakalpojumu dizainā te varētu sākties 2021. gada rudenī.
Komentāri
Sunc
2019. gada 1. decembrī, 21:20
Foto: Ilzes Dambītes-Dambergas arhīvs
Vai tad Bērziņas komisāre ir atgriezusies avīzē?
Jou
2019. gada 29. novembrī, 11:03
Apsveicu Kuldīdzniekus ar vēl vienu nodokļu slogu, būs jāmaksā viesiem par atsevišķu indivīdu ego apmierināšanu...
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi