Aizvērt

Lai nezaudētu latviskumu

2019. gada 29. novembrī, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Lai nezaudētu latviskumu
Skrundenieki Sandis un Eva Behmaņi ar meitām Emiliu un Annu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Foto: Behmaņu arhīvs
Eva un Sandis Behmaņi ar meitām Emiliu un Annu ir jauna ģimene, kas pēc vairākiem gadiem Anglijā atgriezusies Latvijā – dzimtajā Skrundas pusē. Turklāt nevis labiekārtotā dzīvoklī pilsētā, bet gan nomaļā vietā lauku mājā nolūkā saimniekot videi labvēlīgi.
Eva: – Anglijā būdami, kādus trīs gadus runājām par atgriešanos mājās. Galvenais stimuls – ģimene. Mums gan tur bija daudz draugu, tomēr tuvākie ir šeit. Arī mūsu abu vecāki. Manuprāt, bērnam jāzina savas saknes. Jo vairāk laika viņš pavada ar radiniekiem, jo bagātāks kļūst. Lielā meita Emilia pamudināja atgriezties.

Sandis piebilst, ka vienubrīd meita pat atteikusies sarunāties latviski. Emilia gājusi angļu pirmsskoliņā, arī aukle bijusi no britiem, tādējādi ļoti daudz iznācis runāt angliski. Tā arī esot pateikusi: „Kāpēc man jārunā latviski, ja dzīvojam Anglijā?” Lai latviskumu nepazaudētu, jaunā ģimene sākusi skatīties uz dzimto pusi.


Vairāk 29. novembra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi