Aizvērt

Draudzes nams uzposts un pielāgots visiem

2019. gada 2. decembrī, 00:00
Raksta autors: Dina Poriņa
Draudzes nams uzposts un pielāgots visiem
Tā nesen izskatījās Kuldīgas Sv. Annas draudzes māja, ar īpašu ieklājumu pasargājot to no vēja un pēc tam atjaunojot dēļu apšuvumu.
Foto: Lāsma Reimane
„Šo darbu faktiski sākām tāpēc, lai draudzes māja būtu pieejama visiem, tai skaitā mammām ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ratiņkrēslā,” tā par atjaunoto ēku saka Kuldīgas Sv. Annas draudzes priekšnieks Aigars Ostrovskis.
Pērn ar novada domes un programmas LEADER atbalstu vispirms tai uzlikts jauns dakstiņu jumts. Šogad ēkai tika noņemts dēļu apšuvums, ir nomainīti vai protezēti bojātie pakkoki, ieklāta t.s. vēja barjera un uzlikts jauns apšuvums. Restaurētas durvis un logu rāmji. Projekts ietver arī tādus darbus kā stiprināt un apmest pamatus, paaugstināt grunts līmeni un izveidot sistēmu, lai lietusūdens nekrātos ap māju, bet tiktu novadīts uz Alekšupīti, kā arī uzlikt jaunas notekcaurules, kas atbilst vecpilsētas prasībām. Lai namā var ērti iekļūt jebkurš, ir paplašināta ieejas platforma, tapis pieliekams panduss.

Viss izmaksājis 32 140 eiro: ar Lauku atbalsta dienesta starpniecību no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai saņemti 28 926 eiro, no pašvaldības – 10% jeb 3214 eiro. Papildu izdevumi radušies, dažādus kabeļus no fasādes noņemot un jaunus ierīkojot tā, lai ir ugunsdroši. Par to draudze maksājusi pati.

Fasādes atjaunošanai būvprojektu izstrādājuši arhitekti Aldis un Anita Orniņa (A projekti), darbu paveicis Kuldīgas uzņēmums Nova Safs, būvuzraugs – Jānis Cinis.

Vēl pabeigts kārtējais darbs baznīcas atjaunošanā. Daudzi logi un durvis restaurētas jau iepriekš, un šai reizei bija palikuši pieci pirmā stāva logi, dienvidu puses sānu ieejas un sakristejas durvis. Tam kopā 10 400 eiro saņemts no Valsts kultūrkapitāla fonda (4000 eiro), valsts atbalstu šī vajadzība šogad tiks pieteikta sakrālā mantojuma saglabāšanas programmai. Latvijā tā ieviesta pērn, kad 28 baznīcām sadalīts miljons eiro, šogad naudas tai nebija vispār, bet nākamajam gadam bija plānots atvēlēt pusmiljonu. Rietumu bankas labdarības fonda (1400 eiro) un novada pašvaldības (5000 eiro). Darbu paveicis galdnieks Mārtiņš Mednieks.

Aktīvi darbojoties Sv. Annas draudzes atbalsta biedrībai un citiem draudzes ļaudīm, te realizēts jau neskaitāmais projekts. Kopš 2012. gada dievnamā un citos īpašumos ieguldīti un no visdažādākajiem avotiem iegūti 284 000 eiro. Viens no lielākajiem guvumiem bijis kāds ārzemju tautiešu ziedojums – 55 000 eiro, kas izlietoti baznīcas grīdai.

Tomēr milzīgs un steidzams darbs – dievnama torņa remonts – vēl priekšā. Pēc aptuvenām aplēsēm vajadzēs vismaz 200 000 eiro. Pāris gadu tam jau tiek vākti ziedojumi. Bet cerībā uz valsts atbalstu šī vajadzība šogad tiks pieteikta sakrālā mantojuma saglabāšanas programmai. Latvijā tā ieviesta pērn, kad 28 baznīcām sadalīts miljons eiro, šogad naudas tai nebija vispār, bet nākamajam gadam bija plānots atvēlēt pusmiljonu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi