Aizvērt

Medus veikalā latviska gaisotne

2019. gada 2. decembrī, 08:00
Raksta autors: Alberts Dinters
Medus veikalā latviska gaisotne
Zemnieku saimniecības īpašniece Ieva Bergholde un veikala "Baļļas – medus un bišu lietas" vadītāja Linda Valkovska.
Foto: Alberts Dinters
Kā uzņēmums, kas aktīvi sargā un kopj latviešu valodu, Valsts valodas centra atzinības rakstu saņēmis Kuldīgas veikals "Baļļas – medus un bišu lietas", kas pieder Turlavas zemnieku saimniecībai "Baļļas".
Akcija Latviešu valodai draudzīga vide tiek rīkota astoto gadu. Pirmo reizi balvas pasniegtas trīs kategorijās: preču ražotāji, pakalpojumu sniedzēji un tirdzniecības vietas. Katrā godināti trīs uzņēmumi. Dalībniekus varēja pieteikt jebkurš, tostarp no paša uzņēmuma, kā arī centra vecākie inspektori. Baļļu īpašniece Ieva Bergholde stāsta: „Pie mums ieradās inspektore no Valsts valodas centra, kura veikalā bija viesojusies jau vasarā. Uzslavēja par latviskas vides kopšanu un pieteica mūsu saimniecību konkursā.” Uzņēmējas ieskatā katram, kurš ciena Latviju, jāciena arī valsts valoda, jārūpējas, lai to izmantotu un stiprinātu.

Akcijas mērķis ir apbalvot tos ražotājus un apkalpojošos uzņēmumus, kuri vispilnīgāk ievēro Valsts valodas likumu un citus normatīvos aktus attiecībā uz valsts valodu. Pretendentus vētīja ekspertu komisija pēc vecāko inspektoru pārbaudes aktiem un anketām, kurās vērtēts gan tas, kā latviešu valodu lieto darbinieki, gan tas, kāda ir uzņēmuma publiskā informācija.

Lūk, kā vecākā inspektore Liepājā Guna Pūce, kura ieradās pārbaudē veikalā Baļļas – medus un bišu lietas, apbalvošanā raksturoja Kuldīgas laureātu: „Te tiek koptas un saglabātas latviešu tautas tradīcijas un ievērotas Valsts valodas likuma prasības. Tirdzniecības vietā ir mājīgs dizains, kas papildināts ar koka elementiem. Ikvienu apmeklētāju apņem neatkārtojama medus smarža.”

Akcijai pieteikti 34 uzņēmumi, sumināti deviņi visatbilstošākie. „Laikā, kad mūsu ražotāji strauji iekaro ārzemju tirgus, vēlamies īpaši atbalstīt tos, kas savām precēm pastāvīgi nodrošina nevainojumu marķējumu latviešu valodā, atrodot līdzsvaru starp eksporta kāpināšanu un vietējo klientu vajadzību cienīšanu,” teikusi VVC direktora vietniece Ieva Lībķena.
Komentāri
Žubīte
2019. gada 3. decembrī, 19:48
Varētu būt, bet nebija :P
Saulcerīte
2019. gada 3. decembrī, 08:42
Malači!Lepojamies!Šis veikals godam nopelnījis balvu!Pats nosaukumsz/sBaļļas jau vien ir balvas vērts!
Miķelis
2019. gada 3. decembrī, 07:51
Visai subjektīvs konkurss. Tik pat labi tas varētu būt arī jebkurš cits mazais Kuldīgas veikals.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā jūs ievērojat piesardzību saistībā ar Covid-19?
Nekur nepulcējos
Cenšos ievērot divu metru distanci
Mazgāju rokas
Dezinficēju virsmas
Iepērkos reizi nedēļā
Strādāju attālināti
Reti izeju no mājas
Dzīvoju kā agrāk
Uzskatu, ka piesardzība ir pārspīlēta
Kurzemnieks Horoskopi