Aizvērt

Suits un ugunsdzēsējs

2019. gada 2. decembrī, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Suits un ugunsdzēsējs
Foto: Alberts Dinters
„Labi, lieciet Gudeniekus, Alsungu un Jūrkalni pie Kuldīgas vai Ventspils, bet lieciet kopā! Lai suitu novads saglabājas,” saka Hilārijs Lazda: suits, ugunsdzēsējs, aktieris. Pirms Latvijas dibināšanas svētkiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests suminājis labākos Kuldīgas novada ugunsdzēsējus glābējus. Starp viņiem ir arī Alsungas posteņa priekšnieks H.Lazda.
Hilārijs. Kāpēc tāds vārds?

H.Lazda: – Es pat nezinu. Vecāki tā lēma. Iespējams, ka tas ir par godu Svētajam Hilārijam, kurš bijis bīskaps Francijā. Jo manī ir gan latviešu, gan poļu asinis. Iespējams, tādēļ, ka šeit, suitos, ļoti izteikta ir katoļu ticība. Kā nekur citur Kurzemē. Ja paskatāmies uz suitu karogu, tas atgādina Polijas karogu, bet ar baznīcas krustu pa vidu. Man ir iespēja vārdadienu svinēt divas reizes gadā: 25. oktobrī būtu pēc ierastā kalendāra, bet es to svinu 13. janvārī – tad, kad Romas katoļu kalendārā ierakstīts Svētā Hilārija vārds. Ļoti bieži cilvēki manu vārdu izrunā ar īso a, bet es tad aizrādu, ka man ar Klintoniem nav nekāda sakara.


Intervija 2. decembra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā jūs ievērojat piesardzību saistībā ar Covid-19?
Nekur nepulcējos
Cenšos ievērot divu metru distanci
Mazgāju rokas
Dezinficēju virsmas
Iepērkos reizi nedēļā
Strādāju attālināti
Reti izeju no mājas
Dzīvoju kā agrāk
Uzskatu, ka piesardzība ir pārspīlēta
Kurzemnieks Horoskopi