Aizvērt

Kuldīgā sabojā trīs automašīnas

2020. gada 10. janvārī, 04:00
Raksta autors: Alberts Dinters
Kuldīgā sabojā trīs automašīnas
Trešdien pie "Kurzemnieka" redakcijas sabojātie auto. Visiem trim pamatīgi saskrāpēti sāni.
Foto: Alberts Dinters
Trešdienas, 8. janvāra, vakarā, pie "Kurzemnieka" redakcijas 1905. gada ielā tika konstatēts, ka trim automašīnām, kas novietotas stāvēšanai ielas malā, kāds visā garumā sabojājis krāsojumu, pārvelkot tam pāri ar asu priekšmetu.
Visticamāk, tumšajā laikā sabojātas automašīnas Citroen, Audi un Toyota. Visām trim gara svītra ieskrāpēta gan uz priekšējā un pakaļējā spārna, gan abām sānu durvīm. Krāsojums jāatjauno pilnībā. Divas automašīnas pieder Kurzemnieka darbiniecēm, trešā – tuvumā dzīvojošai sievietei.

„Valsts policija par šo gadījumu sākusi izmeklēšanu,” stāsta Kuldīgas iecirkņa priekšnieks Normunds Aleckis. „Izskatām vairākas versijas, bet kā ticamākā izvirzīta tāda, ka tas var būt saistīts ar žurnālistu profesionālo darbību.” Kā atklāj N.Aleckis, izmeklētājiem jau radušās aizdomas par cilvēku, kurš to varēja izdarīt. Atbildība par šādu nodarījumu noteikta Krimināllikuma 185. pantā – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. Likums paredz, ka vainīgo var sodīt vai nu ar brīvības atņemšanu (īslaicīgu vai līdz diviem gadiem), vai ar piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Precīzu ziņu, cik bieži automašīnas tiek šādi bojātas, nav, taču N.Aleckis stāsta: atgadījumi ir, bet ne bieži. Lielākoties tiekot sabojāts viens auto, atriebjoties, iespējams, par sadzīviskām nesaskaņām, bet tik lielā skaitā spēkrati tā nav bojāti. Šāds notikums ietilpst KASKO apdrošināšanas gadījumā, bet jāņem vērā, ka kompānijām var būt atšķirīgi nosacījumi. Tādēļ pirmais, kas jādara, ja konstatēts, ka auto nodarīti šādi bojājumi, ir zvanīt sava apdrošinātāja klientu centram un noskaidrot, līdz kādai summai var atlīdzību pieteikt bez policijas iesaistes.

Ergo nosacījumi ir tādi, ka bez policijas izsaukšanas atlīdzību var pieteikt tad, ja tā nepārsniedz 2000 eiro,” skaidro apdrošināšanas kompānijas pārstāve Agnese Grīnberga. „Protams, visi auto īpašnieki nespēs zaudējumus noteikt paši, tādēļ sazināties ar savu apdrošinātāju ir pirmais solis.” Kā stāsta uzņēmuma pārstāve, viens veids, kā zaudējumu summu noteikt aptuveni, ir tāds: vienas auto detaļas pārkrāsošana, ja bojāta tikai krāsa un virsma nav jāšpaktelē, maksā aptuveni 200 eiro. Tātad, ja bojāti abi spārni un divas sānu durvis, zaudējumi var sasniegt pat 800 eiro, bet viss atkarīgs no bojājumu veida, auto markas, vecuma, krāsas. Ja KASKO apdrošināšanas nav, jāizsauc Valsts policija, jo šādā gadījumā vienīgā iespēja, kā atgūt par auto remontu izdoto naudu, ir tiesas ceļā to piedzīt no vainīgā. Un šī cilvēka atrašana jau atkarīga no policijas izmeklēšanas kvalitātes.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.