Aizvērt

Dzīvot un strādāt ar prieku

2020. gada 14. janvārī, 03:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Dzīvot un strādāt ar prieku
Māksliniece Dzidra Eglīte pie viena no sev īpašajiem darbiem – tam ierosmi devusi Ventmala Putnudārzā netālu no viņas kādreizējām mājām.
Foto: Lāsma Reimane
Decembrī savas izstādes atklāšanā Kuldīgas Mākslas namā Dzidra Eglīte sacīja, ka katras gleznas tapšanai ir savs stāsts. Vienlaikus šie stāsti ir vēstījums par mākslinieces domām, izjūtām, pašreizējo dzīvi starp Vāciju un Latviju.
Dzidra par dzīvi Vācijā: – Esmu veco ļaužu kopēja, dzīvoju pie aprūpējamā cilvēka. Divus gadus esmu pie kundzītes, kurai novembrī palika 100 gadu. Bet viņa ir ar tik skaidru prātu un sapratni, daudz lasa, risina krustvārdu mīklas – jāgādā tik, lai tās vienmēr pa rokai. Ar veciem cilvēkiem ir kā ar maziem bērniem, bet man patīk.

Izstādē Kuldīgā nevar nepamanīt tās košos dakstiņu jumtus, vecās mājas, Alekšupītes līkločus, tiltiņu. Vai tas viss palicis atmiņā kopš tā laika, kad Eglīšu ģimene dzīvoja te un Dzidra strādāja mākslas skolā par skolotāju?

Vairāk 14. janvāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Biškopības kursi

Biškopības kursi
Aicinam pieteikties kursiem.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.