Aizvērt

Pieminot nacionālos partizānus

2020. gada 21. janvārī, 01:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Pieminot nacionālos partizānus
Sanākušie piemin nacionālos partizānus.
Foto: Eduarda Skabja arhīvs
Nedēļas nogalē mežā pie Kabiles pagasta "Āpuznieku" mājām noticis 1946. gada 1. janvāra nacionālo partizānu Āpuznieku kaujas piemiņas pasākums.
Piemiņas pasākums sācies ar pulcēšanos Nacionālās pretošanās kustības muzejā Rendas pagasta Viesturos. Viens no tā dibinātājiem Juris Grasmanis stāsta: „Šogad vairāki aicinātie cilvēki nevarēja ierasties, bet cilvēku tāpat bija daudz. Muzejā jaunieši apskatīja ieročus un apģērbu. Pirmo reizi ieradās Latvijas Nacionālo karavīru apvienības priekšsēdis Emīls Gailis, kurš ir partizāna Daukša mazdēls. Daukšs bija tas, kurš atklāja uzbrukumu Kabilei. Devāmies uz Kabili. Mežā ikviens varēja dabūt karstu zupu.”

Pasākumā piedalījies arī Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta pētnieks Zigmārs Turčinskis, kura zinātniskā darbība saistīta ar nacionālās pretošanās kustību pēckara gados. Tika pieminēta populārā Kurzemes partizānu dziesma Tur, mazā bunkurītī, kas 1951. gadā esot atrasta kādā Latgales partizānu bunkurā. Pasākumā runājis arī Kuldīgas un Alsungas jaunsargu vadītājs Viesturs Zviedris. Kabiles pamatskolas skolēni uzstājušies ar dziesmotu kompozīciju. Par patriotismu un bērniem toreiz un tagad stāstījusi vēstures skolotāja Irina Graudiņa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Biškopības kursi

Biškopības kursi
Aicinam pieteikties kursiem.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.