Aizvērt

Kad atrasts īstais virziens

2020. gada 21. janvārī, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Kad atrasts īstais virziens
Foto: Vikijas Porietes arhīvs
Vikija Poriete pati ir noteicēja pār savu darbdienu ritmu – viņa ir tulkotāja un var izvēlēties, kad sēsties pie datora un sākt darbu. Uzņēmīgā jauniete prot sevi disciplinēt un atrod laiku gan lasītāju klubiņam Kuldīgas bibliotēkā, gan spāņu valodas kursiem, gan citām nodarbēm.
Tagad izveidojies stabils ritms: rīta pusē visas citas darīšanas, mājas, vasarā arī dārza darbi, tad ap pieciem sešiem pēcpusdienā sākas darbdiena. Tulkotāja darba specifika prasa ne tikai valodas zināšanas vien – jāpārzina arī tulkojamā joma: „Nevari tulkot par ekonomiku, ja neizproti to, nevari tulkot par arhitektūru, būvniecību, ja nezini par tām neko plašāk. Jāveido terminu, leksikas krājumi, bet pats galvenais – jāgrib zināt. Tagad, ja vien termiņš atļauj, pārtulkoju un tekstu uz dienu atstāju, tad to kā svešu ar svaigu skatu pārlasu, pieslīpēju.” Vikijas lauciņš šobrīd ir būvniecība, jātulko arī reklāmteksti par jaunajām tehnoloģijām, bet tie neesot īpaši mīļi.


Saruna 21. janvāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.