Aizvērt

Pateicība nesavtīgajiem

2020. gada 24. janvārī, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Pateicība nesavtīgajiem
Kuldīgas novada bērniem aizbildnībā un audžuģimenēs bāriņtiesa izdala dāvanas no uzņēmējas Ievas Fokerotas ģimenes, kas tās gādā pēdējos piecus gadus. Priekšsēde Inta Sūna skaidro, ka ir arī citi labdari, notiek koncerti baznīcās.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas novada bāriņtiesa janvārī jau tradicionāli aicina kopā visas audžuģimenes un aizbildņus, kuri rūpējas par bērniem, lai pateiktos par grūto un nesavtīgo darbu.
MĪLĒT, MĪLĒT UN MĪLĒT

Bāriņtiesas priekšsēde Inta Sūna teica paldies par spēju mīlēt „gan mazos ezīšus, gan Minhauzenus, gan princeses uz zirņa”. „Cita ceļa nav – būt kopā, sajust viņu dzīvi un mīlēt, mīlēt, mīlēt. Tā ir jūsu atbildība, spēks un pacietība,” viņa uzrunāja Kuldīgas kultūras centra zālē sanākušos. Šogad ģimenes ar bērniem, kuri dažādu iemeslu dēļ nedzīvo pie bioloģiskajiem vecākiem, nebija atbraukušas tik kuplā skaitā kā citus gadus. Bet tie, kuri ieradās, labprāt noskatījās deju kolektīva Stariņš koncertu. Bērni, kā ierasts, saņēma uzņēmējas Ievas Fokerotas ģimenes sarūpētās saldumu paciņas, bet pēc tam mazie devās uz piecām bērnu un jauniešu centra skolotāju darbnīcām, izmēģinot roku pērļošanā, veidojot lietas no papīra, darinot skaistas stikla rotas, apsveikuma kartītes u.tml. Savukārt vecāki un lielākie bērni ļāva sevi palutināt Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma SPA programmas audzēknēm.

I.Sūna solīja, ka pasākums, kas notiek kopš 2011. gada, būs arī turpmāk, vienīgi tiks meklēta cita forma.


AUDŽUĢIMEŅU VĒL PIETRŪKST

Lai arī audžuģimeņu skaits pieaug, to vēl aizvien trūkst ne tikai pie mums, bet arī visā Latvijā, atzīst I.Sūna. „Protams, priecē tas, ka šādas ģimenes nākušas klāt. Tūlīt novadā būs 14. Viena specializējusies darbam ar bērniem, kuriem ir smagi funkcionāli traucējumi. Visticamāk, viena drīzumā būs arī krīzes audžuģimene. Process ir cerīgs, bet joprojām par maz. Vajadzība pēc audžuģimenēm nav prognozējama. Ir tādi gadījumi, kad zinām – situācija ir ar laika degli, bet nelaime, kad ģimene jāglābj, var notikt arī tūlīt.

Audžuģimenēs dzīvo 22 Kuldīgas novada bērni, taču tikai pieci no viņiem – mūsu novadā. Bet vajadzētu, lai ģimene ir tuvāk bioloģisko vecāku dzīvesvietai, jo svarīgs ir darbs ar īsto ģimeni, lai bērni tajā varētu atgriezties,” uzsver bāriņtiesas priekšsēde.

Kopā ārpusģimenes aprūpē ir 86 novada bērni: 57 ir aizbildnībā, 22 – audžuģimenēs, deviņi – dažādās iestādēs. „Priecē tas, ka bērnu skaits institūcijās samazinās. Mūsējie gan pārsvarā dzīvo SOS ciematos, kas pietuvināti alternatīvai ģimenes aprūpei. Tradicionālā bērnunamā ir divi bērniņi: viens ar smagiem funkcionāliem traucējumiem no dzimšanas un viens, no kura audžuģimene diemžēl atteicās, jo citas iespējas nebija. Ar varu jau nevienu piespiest nevar. Ja ģimenei ir pretestība, rezultāta nebūs. Vienīgi bērniņš tiek mētāts. Atbalsta centros mācības pabeidz daudzas ģimenes, bet tām ir idealizēts priekšstats. Pārsvarā grib vienu bērnu ar noteiktiem kritērijiem, bet ne vienmēr tādi gadās. Mēs gribētu, lai audžuģimenes būtu profesionālas – tādas, kuras nevar pateikt , ja ir vajadzība.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.