Aizvērt

Kā vecpilsētu saglabāt, tomēr dzīvot ērtāk

2020. gada 28. janvārī, 01:03
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Kā vecpilsētu saglabāt, tomēr dzīvot ērtāk
Lokālplānojuma izstrādātāju – SIA "Metrum" – organizētās darba grupas spriež, cik ērta un praktiska gājējiem, riteņbraucējiem un autovadītājiem ir Kuldīgas vecpilsēta.
Foto: Jolanta Hercenberga
Izstrādājot Kuldīgas vecpilsētas lokālplānojumu, darba grupas spriež, kā vēsturiskā centra vērtību saglabāšanu salāgot ar mūsdienu sadzīves apstākļiem un uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi.
„Vienkāršākiem vārdiem sakot, mērķis ir izvērtēt teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus un uzlabot to lietošanu vecpilsētā,” skaidro Kuldīgas attīstības aģentūras teritorijas plānotāja Līva Meļķe-Tropiņa. 

Plānojumu izstrādā SIA Metrum sadarbībā ar pašvaldību, un darbs rit divos posmos. Pirmais – izpēte un izvērtējums – jau pabeigts. Vecpilsēta ir apskatīta dabā, veicot skatu un vizuālās ietekmes analīzi, izvērtētas pilsētas senākās daļas vērtības, funkcionālais zonējums un apbūves noteikumi. Sācies otrais posms – priekšlikumu izstrāde.

Pērn septembrī publiskā pasākumā tika ziņots par šī plānojuma izstrādi un iecerētajiem darbiem, arī par iespējām iesaistīties sabiedrībai. Iedzīvotāju atsaucība bijusi maza, tāpēc izveidota platforma https://kuldiga.tergis.lv, kurā var anonīmi izteikt viedokli, kamēr plānojums tiek izstrādāts. Tur redzamas arī darba grupas atbildes.

17. janvārī informatīvajā dienā ikviens varēja individuāli konsultēties, paust viedokli un piedalīties darba grupās, spriežot par labiekārtojumu un publisko ārtelpu. Ap 15 cilvēku, galvenokārt, arhitekti, pilsētu vērtēja no gājēja, riteņbraucēja un autovadītāja skatpunkta. L.Meļķe-Tropiņa stāsta: „Mērķis ir teritorijas izmantošanas un apbūves prasības pārvērtēt, vienlaikus unikālo vecpilsētu ar tās vērtībām neapdraudot, tomēr lietošanas ērtību uzlabojot tiem, kuri ikdienā to izmanto, primāri uzņēmējiem un iedzīvotājiem. Ir saņemti dažādi iedzīvotāju jautājumi, tajā skaitā: vai ēkai pagalma pusē varētu atteikties no aizlieguma likt pakešu logus, vai bruģim jābūt no apaļiem akmeņiem, t.i., laukakmens, vai tam jābūt vispār. Šobrīd mums atbildes vēl nav, tāpēc pašvaldības un izstrādātāju darbs turpinās.

Darba grupās tiekamies reizi mēnesī, kad pārrunājam paveikto un izvērtējam iesniegumus. Plānots aprīlī pieņemt lēmumu par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai – tad iedzīvotāji varēs par to izteikt viedokli, un priekšlikumi atkal tiks izvērtēti darba grupā. Pēc tam, iespējams, rīkosim publisku sanāksmi, kurā argumentēsim, kādēļ katrs priekšlikums tiek vai netiek ņemts vērā. Plānotas vēl divas tematiskas darba grupas kopā ar sabiedrības pārstāvjiem, tāpēc aicinu sekot līdzi informācijai.”

  • Kuldīgas vecpilsētas lokālplānojuma variants sabiedriskajai apspriešanai tiks nodots maijā.
  • Interneta vietnē https://kuldiga.tergis.lv var anonīmi izteikt viedokli, kamēr plānojums top. Tur ir arī darba grupas atbildes.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.