Aizvērt

Pilna diena skolēnu izaugsmei

2020. gada 7. februārī, 00:00
Raksta autors: Rūta Mediņa (Jauno žurnālistu skola)
Pilna diena skolēnu izaugsmei
V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas absolvents, Latvijas labākais futbola tiesnesis Andris Treimanis savā skolā stāsta par profesionālo izaugsmi.
Foto: Rūta Mediņa
Karjeras dienā janvārī Kuldīgas jauniešu mājā un V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā (VPKV) lekcijas vadīja futbola tiesnesis Andris Treimanis, pašizaugsmes treneris Aleksis Daume un karjeras treneris Andris Arhomkins. Tajās piedalījās VPKV 10. un 11. klases, kā arī daži Kuldīgas 2. vidusskolas audzēkņi.
VPKV projektu diena sākās ar agrākā kuldīdznieka, pasaules līmeņa futbola tiesneša A.Treimaņa stāstu, kā viņš kļuvis par to, kas tagad ir. Jaunieši, īpaši puiši, bija ieinteresēti uzzināt, kā līdz tiesneša karjerai nonākt un ko tā dod. Viens no plusiem esot ceļošana uz tām vietām, kur spēles jātiesā. Ceļojums tiekot samaksāts arī ģimenei.

Karjeras diena turpinājās ar to, ka pašizaugsmes treneris A.Daume stāstīja, kā puišiem kļūt par vīriešiem un meitenēm par sievietēm. Lekcija patika ne tikai jauniešiem, bet arī skolotājiem, kuri lielai daļai stāstītā piekrita. „Bija interesanti, tika stāstīta ar humoru, bet pamācoši. No dzirdētā noteikti kaut ko izmantošu,” saka VPKV 10.a klases skolniece Paula Freimane. „Aleksis Daume teica, ka jāmācās no vecākiem cilvēkiem.” Veids, kā viņš to pateica, bijis jautrs – zilonēniem kustināt ausis un ēst jāmācās no vecākiem ziloņiem. Nevajagot trakot. Tas esot viens no veidiem, kā pieaugt.

Taču ar to diena nebeidzās. Par karjeras ABC runāja A.Arhomkins. Viņš stāstīja, ka uzņēmējiem un citiem, kuri veido karjeru, jādomā par citiem – par to, ko var dot, nevis ņemt, par to, kā palīdzēt citiem. Notika ne tikai lekcija, bet arī grupu un komandas darbs, kurā skolēni ieguva mācību: „Jādara, tas, ko mīli, lai ar šo nodarbi var palīdzēt citiem. Tad viss izdosies.”

A.Daumes un A.Arhomkina lekcija bija daļa no Kuldīgas novada pašvaldības projekta Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, ko atbalsta Eiropas Sociālais fonds.
Komentāri
Gvido Treimanis
2020. gada 7. februārī, 15:02
Andris arī pašlaik ir kuldīdznieks,jo deklarētā dzīvesvieta ir Kuldīgā. Jaunajai, varbūt topošai žurnālistei, vajadzētu būt rūpīgākai.Ģimenei ceļošanu uz spēļu vietai neviens neapmaksā !
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.