Aizvērt

Atbilžu meklētājs

2020. gada 7. februārī, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Atbilžu meklētājs
Juris Andersons: „Nevar pastāvēt tā valsts, no kuras aizbrauc iedzīvotāji. Tukša vieta nepaliks – nāks, iespējams, mums mentāli tuvāki cilvēki no Baltkrievijas, Ukrainas. Viņi te dzīvos, tikai jautājums, cik ātri kļūs par latviešiem. Un cik lielam jābūt īpatsvaram, lai būtu apstākļi kļūt par latvieti.”
Foto: Lāsma Reimane
Uzzinājis, ka rubrika, kurā intervējam arhitektu un gleznotāju Juri Andersonu, saucas „Personība”, viņš nosmaida: „Vārds „persona” cēlies no latīņu vārda „maska”. Iznāk, ka cilvēkiem šķiet interesanta mana maska. Tas, protams, nav nekas slikts šajā dzīvē, kur daudzas lietas ir konceptuālas.”
Diezgan bieži nācies dzirdēt, ka cilvēki nožēlo, ko darījuši pirms gadiem.

Juris: – Varbūt tas var cilvēkus nedaudz nomierināt, ja teikšu, ka mēs nekad nedarām neko nepareizu. Katrā nākamajā dzīves solī mēs izvēlamies labāko, kas, mūsuprāt, ļaus mūsu dzīvēm uzziedēt pilnvērtīgāk. Mēs vienmēr izvēlēsimies to, kas apliecinās katra sapratnes būtību. Kaut vai, glābjot citu, aiziet bojā – arī tas kādam būs augstākais dzīvošanas apliecinājums. Līdz ar to mēs nekad nekļūdāmies. Tikai, atskatoties atpakaļ, saprotam, ka vajadzēja rīkoties citādi, bet tad pieredze jau ir cita. Tajā brīdī mēs izvēlējāmies labāko. Tā mēs mācāmies.


Sarunu ar arhitektu un gleznotāju meklējiet 7. februāra Kurzemniekā!
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Biškopības kursi

Biškopības kursi
Aicinam pieteikties kursiem.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.