Aizvērt

Drošība Skrundā jāuzlabo

2020. gada 14. februārī, 04:15
Raksta autors: Alberts Dinters
Drošība Skrundā jāuzlabo
Skrundas novada domē uz izskaidrošanos bija izsaukti Valsts policijas pārstāvji.
Foto: Alberts Dinters
Valsts policijas (VP) un Skrundas novada domes pārstāvju tikšanās iemesls bija gan pašvaldības, gan iedzīvotāju neapmierinātība ar policijas darbu. Tās pārstāvji ne reizi vien bija spiesti taisnoties.
Sanāksmē piedalījās domes priekšsēde Loreta Robežniece, izpilddirektors Guntis Putniņš, Skrundas vidusskolas direktors Ainārs Zankovskis un pašvaldības policijas pārstāvji. Ieradās arī Nīkrāces pagasta pārvaldes vadītāja Ilona Rītiņa un sociālā darbiniece Santa Knopkena. VP pārstāvēja Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Indulis Blīgzna, Kuldīgas iecirkņa priekšnieks Normunds Aleckis, kārtības policijas nodaļas priekšniece Vita Maslobojeva un kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Kārlis Prūsis.


Kad beidzot policisti būs redzami?

Sanāksmes iniciatore ir domes vadība, kas vēlējās dzirdēt atbildi uz galveno jautājumu: kad beidzot pilsētā varētu parādīties pastāvīgi dežurējoša VP ekipāža, jo telpas tai ir atvēlētas. Šāds jautājums radies tāpēc, ka arī iedzīvotāji nav apmierināti ar policijas darbu, reaģēšanas ātrumu, izmeklēšanas termiņu. Kurzemniekam klātesot, bija jūtams, ka domes vadība stingri nolēmusi beidzot gūt atbildi.

To sniedza Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks I.Blīgzna, skaidrojot, ka policijā jau ar 1. martu gaidāmas reformas, kurām kā pilotvieta izvēlēts Kuldīgas iecirknis. Proti, VP turpmāk reaģēšot līdzīgi tam, kā to jau dara Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests: ja ir izsaukums, uz to dodas tuvākā brīvā ekipāža. Arī tās skars izmaiņas, jo turpmāk to būšot vairāk. Pienākums būs maksimāli ātri situāciju atrisināt. Reaģēšanas ātrums minēts Ministru kabineta noteikumos.

To dzirdot, novada vadība izteica cerību, ka tā arī notiks, jo tika piesaukts gadījums, kad kāds iedzīvotājs izdemolēja vairākus privātīpašumus, bet policijas ekipāža laikus neieradās.


Uz pārmaiņu sliekšņa

I.Blīgzna piekrita, ka policijai laiks mainīties un būt tuvāk cilvēkiem. Proti, galvenais uzdevums ir panākt, lai darbinieki būtu vairāk redzami un klātesoši ielās, lai viņiem ir plašākas zināšanas un pilnvaras. Kuldīgas iecirkņa priekšnieks N.Aleckis uzsvēra, ka reformas rezultātā darbinieki mazāk atradīsies kabinetos, ekipāžas būs mobilas, tāpēc policijas telpas Skrundā būs mazāk apdzīvotas. N.Aleckis atklāja, ka iedzīvotāji par notikumiem varēs ziņot arī anonīmi, jo cilvēki bieži vien nevēlas, lai zvans tiktu ierakstīts.


Ziņojiet par ziņoto

Diskusijā tika skarta tēma, kas sāpīga ne vien Skrundai, bet arī Kuldīgai – narkotiku izplatīšana jauniešu vidū. To aktualizēja gan S.Knopkena, gan A.Zankovskis, kuriem ikdienā ar jauniešiem ir saskare. Policija aicināja to informēt par riska un problēmu vietām, kur kārtības sargiem jābūt redzamākiem. Pašvaldības policists Andis Doniņš uz to atbildēja, ka valsts likumsargiem par iespējamajām narkotiku izplatīšanas vietām Skrundā jau ziņots, bet apkarošana virzās kūtri.


Kad atradīs pazudušos?

Kūtru darbību pārmeta arī Nīkrāces pagasta vadītāja I.Rītiņa, kura piesauca vairākus gadījumus, kad pagastā pazuduši cilvēki, bet izmeklēšana ievelkas un rezultātus nedod. Tika minēts gadījums, par kuru vēstīja arī Kurzemnieks, ka Lēnās pazudušo vīrieti pēc vairākiem mēnešiem netālu no dzīvesvietas atrada mirušu. Jau toreiz pārmetumus VP izteica pazudušā vīrieša brālis un pagasta vadība. Tāpat tika minēts, ka likumsargiem ziņots arī par vairākiem pagastā dzīvojošajiem, pār kuriem krīt aizdomu ēna, ka tie, iespējams, vainojami kriminālos nodarījumos, bet par pārbaudēm nav dzirdēts. Arī uz šiem aizrādījumiem I.Blīgzna visiem atbildēja, ka padotajiem tiks uzdots informāciju pārbaudīt un sniegt atbildes.


Saziņa jāmaina
Klātesošie apmainījās ar kontaktiem, un tika panākta vienošanās, ka turpmāk informācijas apmaiņa kļūs labāka, lai visiem ātrāk ir skaidrība, kā sasāpējušie jautājumi virzās uz priekšu, un iedzīvotāju drošība kopā tiktu uzlabota.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.