Aizvērt

Jaunā amatā nāk ar idejām

2020. gada 18. februārī, 00:12
Raksta autors: Alberts Dinters
Jaunā amatā nāk ar idejām
Skrundas novada tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta centra jaunā vadītāja Aivita Staņeviča.
Foto: Alberts Dinters
Februāra sākumā par Skrundas novada pašvaldības tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāju apstiprināta Aivita Staņeviča, kurai tas ir izaicinājums, kas paver jaunas iespējas.
Pirms tam 13 gadus Aivita darbojās kā novada sporta organizatore. Pati jutusi, ka pienācis brīdis dzīvē kaut ko mainīt. Sirdī vairāk esot kultūras, nevis sporta cilvēks. Viņai patīkot darboties un priecāties par rezultātu. Vēl viens iemesls ir tas, ka mainās paaudzes. Veco sportistu vietā nākuši jaunieši, kurus dēvē par telefonu bērniem, un vajadzīgs kāds, kurš labāk mācēs viņus ieinteresēt sportošanā.

Jaunajā amatā jau sākts apjaust, cik daudz darba prasa tas, lai tūrisms un uzņēmējdarbība nāktu par labu iedzīvotājiem. Galvenais – visu izzināt. Pirmais, kas būtu jāmaina, ir kārtība Skrundas tirgū. Tur notiek gan parastā tirdzniecība sestdienās, gan ik pa brīdim krāmu tirgus svētdienās. Ir ņemti vērā apmeklētāju un ģimeņu ieteikumi, ka tos varētu apvienot, lai cilvēkiem nav jānāk divas dienas pēc kārtas. Pēc novērojumiem svētdienas Skrundā ir vairāk ģimeniskas.

Darbu plānošanā Aivitai noder pieredze, kad rīkoti velobraucieni, jo jau tad izzināti maršruti, kuros interesents nonāk pie apskates objektiem ne vien Skrundas novadā, bet arī kaimiņos. Papildus jāgatavojas Kurzemes uzņēmēju dienām, medijiem jāsniedz jaunākā informācija par to, ko atbraucējs Skrundā var apskatīt nedēļas nogalē, jāsagatavo maršruti.

Kā atzīst tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta centra jaunā vadītāja, visus jauninājumus viņas atbildības jomā ienesuši tie, kuri Skrundā atgriezušies pēc ilgākas prombūtnes. Viņi nākot ar idejām, kā darboties, pievilināt iebraucējus, jo pat daudzi vietējie visu par Skrundu nezina. „Nupat viena meitene ieteikusi, ka autoostā būtu jāatjauno ātrās ēdināšanas kafejnīca,” saka A.Staņeviča. „Ir teiciens, ka kultūra sākas no mazmājiņas. Bet tūrisms – no ēdināšanas.”

Viņa ļoti novērtē lielisko sadarbību ar pagastu vadītājiem, kuri vislabāk zina, kas pie viņiem apskatāms. Lai arī Aivita apzinās, ka pienākumu daudz, entuziasms un vēlme darboties liek viņas acīm spīdēt.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi