Aizvērt

Ar suni meklē narkotikas skolā

2020. gada 28. februārī, 00:36
Raksta autors: Alberts Dinters
Ar suni meklē narkotikas skolā
Valsts policija reidā meklē narkotikas Kuldīgas 2. vidusskolā.
Foto: Alberts Dinters
Trešdien Valsts policija (VP) kopā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas kriminālpārvaldi Kuldīgas 2. vidusskolā reida laikā pārbaudīja, vai skolēniem nav narkotisko vielu, un uz vairākiem pusaudžiem suns reaģēja.
Šajā reizē pārbaudes ierosinātāja ir vidusskolas vadība, kas ar policijas palīdzību vēlējās pārliecināties, vai audzēkņi neienes narkotiskās vielas. Tās tika meklētas ar VID suņa Tomija palīdzību. Pārbaude notika, sākot ar 6. klasi, kā arī tika pārbaudīta gan sporta nodarbību, gan skolas galvenā garderobe.

Kā klātienē novēroja Kurzemnieks, dienesta suns ar savu reakciju norādīja uz vairākiem skolēniem. Viņiem, līdzi ņemot somu, nācās klasi pamest, lai policijas darbinieki to varētu rūpīgi pārbaudīt. Šoreiz narkotiskās vielas pie jauniešiem netika atrastas. Taču dienesta suns norādīja uz vairākiem pilngadīgiem skolēniem, pie kuriem atradās tabakas izstrādājumi, kā arī garderobē uz kādu virsjaku, kurā atradās elektroniskās cigaretes. Arī tādas suns spēj saost.

Kā pastāstīja VP operatīvais darbinieks, kurš zināmu iemeslu dēļ vēlējās palikt anonīms, preparāti, kas satur narkotiskās vielas, agrāk atrasti vairākās Kuldīgas mācību iestādēs, un lielākoties tā ir marihuāna jeb zālīte. „Pēdējais reids bija 31. janvārī, kad pārbaudījām skolas Kuldīgā, Pelčos un Skrundā. Toreiz divās vietās aizliegtas vielas tika atrastas, un par to ierosināta lietvedība.”

VP pārstāvis atklāj, ka šādas pārbaudes būs arī citās mācību iestādēs un sadarbība ar VID un robežsardzi, kuru rīcībā ir speciāli mācīti suņi, turpināsies.Narkotiku meklēšanas suns Tomijs.Dienesta suns norāda uz aizdomīgu jaku.
 
Komentāri
Gita Eglīte
2020. gada 1. martā, 20:43
Aha, Ventspilī lūdzu pārbaudiet Ventspils 6.vidusskolu un 2.vidusskolu!
Armanda Čurkina (Miķelsone)
2020. gada 1. martā, 05:31
Paldies sunim , gudrs.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi