Aizvērt

Kuldīgas novada pašvaldības policijai – 20

2020. gada 3. martā, 00:37
Raksta autors: Alberts Dinters
Kuldīgas novada pašvaldības policijai – 20
Kuldīgas novada pašvaldības policijas 20. gadskārtā priekšnieks Kaspars Šabāns inspektoram Jurim Kūlim pasniedz atzinības rakstu par 19 gadiem amatā.
Foto: Lāsma Reimane
2000. gada 28. februāris ir datums, kad Kuldīgā dibināta pašvaldības policija. Pirmsākumos tajā bija vien četri darbinieki, nu kolektīvs izaudzis līdz 14 cilvēku komandai.
Pirms 20 gadiem policijas darbību aizsāka tālaika priekšnieks, pašreiz Skrundas novada domes izpilddirektors Guntis Putniņš un trīs inspektori. Šo gadu laikā priekšnieki bijuši trīs: G.Putniņš, Rinalds Gūtpelcs un nu Kaspars Šabāns. Seši pašreizējie darbinieki te strādā vairāk nekā desmit gadu: Juris Kūlis – 19, Indulis Tunnis – 14, Kaspars Ķesters – 13, Ineta Meiere – 11, Oskars Linkovskis un Mārtiņš Jermolovs – desmit. Bet trīs policisti – vairāk par astoņiem. Vasarā kolektīvu papildina četri glābēji, kuri uzrauga drošību Mārtiņsalas peldvietā.

Sākotnēji pašvaldības policija atradās vecajā rātsnamā, tad uz neilgu laiku pārcēlās uz Kuldīgas novada domes pagrabstāvu, bet pastāvīgās telpas Strautu ielā 1 sāka apdzīvot pirms 11 gadiem. Pamatīgu rekonstrukciju tās piedzīvoja 2016. gadā, kad ierīkots izolators, videonovērošanas punkts, kabineti darbiniekiem.

Gadu gaitā policija kopā ar pašvaldību pamatīgi uzaudzējusi muskuļus arī videonovērošanā: no vienas kameras līdz pat 80 elektroniskajām acīm. Ikdienā tiek domāts ne vien par soda naudas iekasēšanu, bet arī preventīvo darbu, jo, piemēram, pēdējā akcija (autovadītāju izglītošana par to, kā izmantot stāvvietas) guvusi daudz pozitīvu atsauksmju gan no pilsētniekiem, gan iebraucējiem. Tāpat ir gādāts par darbiniekiem, lai viņus nodrošinātu ar ekipējumu: darba apģērbu, roku dzelžiem, stekiem un asaru gāzi.

Svinīgajā pasākumā teikt pašvaldības policijai paldies par teicamu sadarbību ieradās partneri no Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa, Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona un citi sveicēji.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi