Aizvērt

Pārrunā pagastā svarīgo

2020. gada 10. martā, 00:09
Raksta autors: Lāsma Reimane
Pārrunā pagastā svarīgo
Laidenieki sapulcē spriež, kas iedzīvotājiem pagastā vajadzīgs.
Foto: Lāsma Reimane
Laidu iedzīvotāju sapulcē varēja uzzināt par darāmajiem darbiem un gaidāmajiem pasākumiem. Šogad atkal varēs saremontēt dažus kilometrus ceļa, bet vietējie atzīst, ka šajā pagastā tie esot labi, tikai apbēdinot piemēslotās ceļmalas.
Pārvalde pārcelsies, graustus sakops

Pagasta pārvaldnieks Andris Neilands stāsta, ka šogad paredzēts sakopt graustus: Sermītē tāds veidojoties pie vecās kokdarbnīcas, bet Laidos par tiem pārvēršas vecie stallīši pie Sniedzēm. Šogad plānots rekonstruēt ceļa posmus Sermīte–Krūmiņi, Veckamenes–Strauti, Kalēji–Biezaiši. Pērn plānotais Bitītes telpu remonts pasta atbrīvotajās telpās vēl nav pabeigts – tā kā būvniecības izmaksas ir ļoti augstas, pārvalde izlēmusi tikt galā saviem spēkiem, iesaistot vietējo darbaspēku. Uz izremontētajām telpām pārcelsies pārvaldes darbinieki. Vēl iecerēts sadarbībā ar Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centru Sermītē atdzīvināt jauniešu darbu – viņu vajadzībām tiks atvēlēta telpa daudzdzīvokļu mājā.

Pērn Valtaiķos 600 m garā Baznīcas ielas posmā ierīkots apgaismojums, kas nodrošina desmit privātmājas un vienu daudzdzīvokļu māju. Labiekārtots Laidu rotaļlaukums, Ladu muižai parka pusē demontētas nokalpojušās kāpnes, atjaunots Mazvangas ceļš un salabots Sermītes bērnudārza jumts.

 

Novada prioritāte – lauku ceļi

Kuldīgas novada domes izpilddirektores vietniece Agnese Buka stāsta: „Skaidrs, ka vienota prioritāte ir lauku ceļi. Jūsu pagastam visu ceļu uzturēšanai gadā iedalīti 30 tūkstoši, un tā ir ārkārtīgi maza nauda. Papildus ceļu fonda naudai Laidi šogad saņems 10 000 eiro. Tas nav daudz, bet divus trīs kilometrus varēs sakārtot. Nākamais uzsvars – uz teritorijas sakopšanu. Tie ir rotaļu laukumi, ezera laipas un laternas. Vēl svarīga ēku uzturēšana.”

Sapulcē ierosināts Sermītē ar ūdenskrātuves saimnieku vienoties un atjaunot peldvietu, bet īpašnieks nevēloties, lai cilvēki tur peldas. Vēl iedzīvotāji grib papildu apgaismes stabus ceļā no Kameņu mājas līdz veikalam. Sapulcē tika runāts arī par ūdens skaitītāju rādītāju nodošanas biežumu, trenažieru zāles darbu, par transporta novietošanu Kuldīgā Pilsētas svētkos.

 

Pasākumi katru mēnesi

Kultūras un sporta organizatore Anda Stiba stāsta, kas gaidāms: „9. martā Bitītē neirografikas nodarbību vadīs speciāliste Diāna Baumane. Aprīlī tiks taisītas dekorācijas no ģipša, nodarbību vadīs Anda Vītola. Kā katru gadu ap Lieldienām notiks amatierteātra izrāde, šogad 9. aprīlī, bet 13. aprīlī pie Bitītes tiks svinētas Lieldienas. 24. aprīlī pie mums pirmo reizi notiks Kuldīgas stāstnieku festivāls Ziv’ zup’. Aicinu visus piedalīties! Latvijas neatkarības atjaunošanu svinēsim 3. maijā, tad uzstāsies Ieva Akuratere. 29. maijā tiks atklāta vasaras sezona Laidu estrādē, pie mums satiksies deju kolektīvi no dažādām vietām. Jāņus sāksim svinēt 19. jūnijā ar teātra uzvedumu, ko gatavos laidenieki, bet otrajā daļā spēlēs grupa Bruģis no Madonas. Jūlijā gribu īstenot sapni par brīvdabas kino. 28. augustā sezonu beigsim ar zaļumballi, kurā spēlēs grupa Galaktika. Septembris būs veltīts Dzejas dienām, bet Laidu pensionāru ballē sveiksim apaļos un pusapaļos jubilārus. 15. septembrī Bitītē būs ražas izstāde un degustācija. Oktobrī piedalīsimies Hercoga Jēkaba gadatirgū Kuldīgā un sāksies balsošana par Gada cilvēku pagastā. Novembrī notiks Lāčplēša dienas lāpu gājiens un 17. novembrī sveiksim Laidu Gada cilvēku. Decembrī būs Ziemassvētku un Jaunā gada koncerts.” A.Stiba aicina cilvēkus izteikt arī savus priekšlikumus.

Laidu bibliotēkas vadītāja Judīte Kalniņa un Sermītes bibliotēkas vadītāja Inese Štorha pastāstīja par labajiem apmeklējumu rādītājiem un atgādināja, ka bibliotēka jau sen nav tikai grāmatu krātuve – tā piedāvā dažādus pakalpojumus: samaksāt rēķinus, izprintēt, ieskenēt un nosūtīt dokumentus. Bibliotekāres darbojas arī novadpētniecībā. Šobrīd tiek vāktas ziņas un materiāli par Laidu orķestri, tautastērpu un tā elementiem. Pasākumus, kas notiek bibliotēkās, atnākušie vērtēja pozitīvi.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi