Aizvērt

Sieksātnieki protestē

2020. gada 10. martā, 00:57
Raksta autors: Alberts Dinters
Sieksātnieki protestē
Sieksātes iedzīvotāji nepiekrīt, ka vecā pagastmāja tiktu pārdota klostera vajadzībām, un pieprasa tajā saglabāt Rudbāržu bibliotēkas ārējo punktu.
Foto: Alberts Dinters
Lai nepieļautu, ka Sieksātes pagastmājā tiek likvidēts Rudbāržu bibliotēkas ārējais punkts, uz Skrundas novada domes sēdi ieradās neapmierinātie iedzīvotāji. Šis jautājums bija iekļauts darba kārtībā.
Pirms gaidāmās sēdes sieksātnieki izpildījuši mājasdarbu un iepriekšējā dienā domē iesnieguši vēstuli ar aptuveni 70 parakstiem. Tajā iedzīvotāji Sieksātes pagastmājas pārdošanai nepiekrīt un pieprasa, lai bibliotēka un svaru zāle tiktu saglabātas. Tāpat prasīts, lai ēka tiktu saglabāta kā vieta, kurā iedzīvotājiem pulcēties uz tikšanos ar pašvaldības pārstāvjiem. Šādas prasības un pretestību iedzīvotājos izraisījusi ziņa, ka ēku plānots pārdot, bet sēdē jautājumu izskatīt kā Rudbāržu bibliotēkas ārējā apkalpošanas punkta likvidēšanu un grozījumus Skrundas novada pašvaldības amatu sarakstā.

Vēstulē iedzīvotāji atsaucas uz Kurzemnieka 2019.gada 27.decembra numuru, kurā novada domes priekšsēde Loreta Robežniece uz jautājumu, vai pašvaldība gatavojas Sieksātes bibliotēkas ēku pārdot, atbildēja, ka saņemts iesniegums no Liepājas Sv. Annas luterāņu draudzes mācītāja Jāņa Bitāna – viņš vēlētos ēku nopirkt vai nomāt klostera vajadzībām. Jau toreiz L.Robežniece uzsvēra, ka ēka netiek pienācīgi apsaimniekota. Uzturēšanas izmaksas gadā esot vidēji 11 862 eiro, namā jau ilgstoši dzīvojis tikai viens cilvēks, kuram izrādīta pretimnākšana, ļaujot tur būt, un ēka apsaimniekota par pašvaldības naudu.

Kā L.Robežniece norādīja sēdē, jau 2014.gadā Sieksātē interese par grāmatu lasīšanu bijusi tikai pieciem cilvēkiem. No tiem daļa izmantojusi arī laikrakstus, bet gadu gaitā interesentu skaits ir pamatīgi sarucis. Šie dati likuši uzdot jautājumu, cik efektīvi ir bibliotēkas punktu saglabāt. Kā paskaidroja novada vadītāja, iedzīvotājiem tiek piedāvāta cita iespēja – interesējošo literatūru pasūtīt sociālajam darbiniekam vai pagasta pārvaldes pārstāvim, kurš to atvestu.

Sēdē no Sieksātes iedzīvotājiem visaktīvākie bija Dainis Neilands un Guntars Dreimanis: kad bijusi iespēja apmeklēt svaru zāli, viņi ar interesi šķirstījuši tur atstātos žurnālus, bet nu jau ilgāku laiku telpa ar trenažieriem slēgta. Rudbāržu pagasta pārvaldes vadītāja Inese Ivāne oponēja, ka par telpas izmantošanu sen neviens nav interesējies. Kā novēroja Kurzemnieks, sarunas par Sieksātes pagastmāju pamazām pārauga skaļā diskusijā, un klātesošie centās viens otru pārspēt. Tam punktu pielika domes vadība, ierosinot bibliotēkas punkta likvidēšanu uz gadu atlikt. Uzdots šajā laikā uzskaitīt, cik cilvēku interesējas par literatūru un apmeklē bibliotēku, cik izmanto interneta punktu, kura likvidēšana tāpat tika pārrunāta.
Komentāri
Edgars Kuskovs
2020. gada 11. martā, 07:36
Jā labāk uzbliezt vēl vienu baznīcu bibliotēkas vietā.... murgs kautkāds... itkā jaunā paaudze tur nebūtu...
Mārtiņš Akots
2020. gada 10. martā, 22:34
Nutad sieksātniekiem tagad atkal MĀJASDARS.
Braucam ņemt grāmatas kautvai nelasam
Inta Kampara
2020. gada 10. martā, 12:50
Mājasdarbu?Nopietni?!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi