Aizvērt

Gaišā saskaņā lūdz par vadītājiem

2020. gada 10. martā, 04:10
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Gaišā saskaņā lūdz par vadītājiem
Lūgšanu brokastis beidzās ar mācītāju aizlūgumu par valsti, valdību, Kuldīgas novadu, tā vadītājiem un iedzīvotājiem. Attēlā: Aldris Zalkovskis (draudze Lielās godības ķēniņš), Valdis Zīverts (Dzīvības vārds), Viesturs Pirro (Sv. Katrīnas draudze), Kārlis Irbe (Piltenes iecirkņa luterāņu prāvests), Varis Bitenieks (Valtaiķu autonomā luteriskā draudze), Viktors Stulpins (Liepājas diecēzes katoļu bīskaps) un Vjačeslavs Bogdanovs (Kuldīgas katoļu draudze).
Foto: Daina Tāfelberga
Kuldīgas novada Lūgšanu brokastīs šogad piedalījās vairāk nekā 120 dažādu nozaru pārstāvju, katrs ziedojot desmit eiro. Daļa saziedotās summas tiks kuldīdznieka Artūra Cīruļa atbalstam sporta gaitās.
ASV aizsākusies tradīcija Latvijā svin 15. gadskārtu, bet Kuldīgā notika devīto reizi. Uz tām sporta skolas zālē 6. martā bija aicināti novada deputāti, uzņēmumu un iestāžu vadītāji, garīdzniecības, lauksaimniecības, inteliģences un citu jomu pārstāvji, lai vienotībā un saskaņā lūgtu Dieva svētību tautai un valstij. Brokastis vadīja domes reliģisko lietu konsultatīvās padomes priekšsēdis Oskars Pērkons ar sievu Vinetu. Viņi uzsvēra: pasākums ir īpašs tādēļ, ka tajā vadītāji gan sniedz, gan saņem garīgu stiprinājumu, atbalstu, iedrošinājumu. Pasākumu kuplināja kristīgo mūziķu grupa: Iveta un Gatis Rožkalni, Anita un Lauris Seļavas.

Brokastis iesvētīja luteriskās baznīcas Piltenes iecirkņa prāvests Kārlis Irbe, uzrunu teica Liepājas katoļu diecēzes bīskaps Viktors Stulpins. Liecībās par Dieva žēlastību un spēku kritiskās situācijās dalījās riteņbraucēji Viesturs Lukševics un Normunds Beika, tālbraucējs kapteinis Alberts Cibulis. Ciemojās Latvijas Lūgšanu brokastu rīcības komitejas vadītāja Inese Šlesere un Viļakas novada domes priekšsēdis Sergejs Maksimovs ar sievu Žannu.

Runātāji norādīja uz gaišo, dievišķo atmosfēru, kas todien valdīja saules apspīdētajā zālē. Liecībās caurvijās šim pasākumam izvēlētais moto no 45. psalma: „Dodies cīņā, uzvaras apziņas pilns, tad laimīgs būs tavs gājiens, sargājot patiesību, lēnību un taisnību!”

Vairāk lasiet Kurzemniekā turpmāk.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.