Aizvērt

"Kurzemnieku" novērtē atzinīgi

2020. gada 24. martā, 09:27
Raksta autors: Jana Sūruma
"Kurzemnieku" novērtē atzinīgi
Saņemot veicināšanas balvu, "Kurzemnieka" galvenā redaktore Daiga Bitiniece kopā ar Valsts valodas centra direktoru Māri Baltiņu un terminoloģijas un tiesību aktu tulkošanas departamenta vadītāja pienākumu izpildītāju Arturu Krastiņu.
Foto: Alberts Dinters
Valsts valodas centra (VVC) akcijā Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē veicināšanas balvu saņēmis arī laikraksts "Kurzemnieks".
Tas sumināts par ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma un sakoptas Viduskurzemes vides popularizēšanā, kā arī par humora dzirksti sava darba raksturojumā.

VVC direktors Māris Baltiņš uzrunā pajokoja: sak’, jūsu – redaktoru, korektoru – darbs ir līdzīgs spiegu darbam. Proti, ja visu izdara pareizi, neviens to nepamana, bet, tiklīdz kādu kļūdu pieļauj, tā uzreiz reakcija! Viņš priecājās, ka Latvijā ir tādi cilvēki, kuri rūpējas par valodu presē, un tādi, kuri to novērtē un gaida ik izdevuma numuru.

Šogad akcijā piedalījās 20 preses izdevumi, uz apbalvošanu tika aicināti 13. Laikrakstus lasīja un prezentācijas par vērtēšanā gūtajām atziņām rādīja un komentēja Latviešu valodas institūta pētniece, filoloģijas doktore Dite Liepa, VVC pārstāvji Anna Zahare, Rūta Lazda un Arturs Krastiņš.

No reģionālajiem laikrakstiem apbalvojumu saņēma "Kursas Laiks", "Kurzemes Vārds" un "Bauskas Dzīve", no nacionālajiem – "Latvijas Avīze". No specializētajiem uzvarēja "Būvinženieris", "Jurista Vārds" un "Domuzīme", no žurnāliem, kas iznāk reizi nedēļā, – "Kultūras Diena" un "Izklaide", savukārt no žurnāliem, kas iznāk retāk nekā reizi nedēļā, – "Liepājas Vēstules".

Veicināšanas balvas tika vēl diviem reģionālajiem laikrakstiem: "Rēzeknes Vēstīm" par daudzveidīgas tematikas astpoguļojumu un emocionāli bagātas latviešu valodas lietojumu un avīzei "Brīvā Daugava" par Jēkabpils un tuvākās apkārtnes vēsturei veltītajām lappusēm. Bet žurnālam "Geo" balva par devumu tulkojumu valodas attīstībā.

Akciju ceturto gadu VVC rīko kopā ar Tieslietu ministriju, Latvijas Preses izdevēju asociāciju un Kultūras ministriju.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi