Aizvērt

Arī mājās paliekot, iespējas ir

2020. gada 3. aprīlī, 13:43
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Arī mājās paliekot, iespējas ir
„Nav vienmēr jāskrien plašās masās – var vairāk pabūt mierā, sakopt māju, vienatnē pastaigāt gar jūru, aizbraukt uz mežu,” teic skrundeniece Aivita Staņeviča.
Foto: Aivitas Staņevičas arhīva foto
Skrundas novada domes tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja Aivita Staņeviča uzskata, ka palikšana mājās nevis ierobežo, bet dod iespējas.
Staigā ar dezinfekcijas līdzekli

Abi Aivitas vecākie dēli atgriezušies no Norvēģijas, bet tas bija jau marta sākumā, kad Latvijā ārkārtējā situācija vēl nebija noteikta. Nu jau divas nedēļas būs pagājušas, tomēr sabiedrībā viņa neiziet, jo pašvaldība darbiniekiem noteikusi attālināti strādāt līdz 14. aprīlim, turklāt Aivitai jāpieskata mazākais dēliņš, kuram ir četri gadiņi. Viens no lielajiem dēliem atlidojis tikai uz brīdi. Pat tad, ja būtu paspējis atgriezties Norvēģijā līdz 17. martam, viņam tur divas nedēļas būtu jāsēž izolācijā. Taču darba tāpat nebūtu, jo dēls tirdzniecības centrā strādā sabiedriskajā ēdināšanā. 

„Dzīvojam privātā mājā, un nezinu, kā būtu dzīvoklī,” stāsta skrundeniece. „Māja liela, darba daudz. Malka no lauka pagrabā jāsaved. Logi jānotīra, lai pavasara saulīte iespīd. Ir dārzs – var jau tur kaut ko padarīt, pie reizes svaigu gaisu paelpot. Man nešķiet, ka viesnīcas pašizolācijai ir labākais variants. Es te staigāju visur ar dezinfekcijas līdzekli, bet vai viesnīca spētu savus darbiniekus pasargāt? Vai viesi tiešām ievēros visu?

Mums Skrundā mierīgi kā jau laukos. Latvieši jau agrāk daudz pārdzīvojuši, arī tādu laiku, kad veikalā neko nevar nopirkt. Sazinos ar draudzeni, kas tagad dzīvo Austrālijā. Tur daudz trakāk: mežu ugunsgrēki un tagad krīze vīrusa dēļ. Viņai un vīram darbs vēl ir, bet tajā ciemā, kur viņi dzīvo, jau vairāk nekā 100 cilvēku to zaudējuši. Veikalus slēdz, drīz sāks pietrūkt pirmās nepieciešamības preču. Zvanu un mierinu.”


Satiekas netiekoties

Aivita iesaistījusies Skrundas muižas šefpavāra Žaņa Raivo Behmaņa ierosinātajā neklātienes satikšanās spēlē, kas ļauj izrauties no mājām, citus neapdraudot un vēl iepriecinot. Nosacījumi tādi: ierosinātājs uzaicina pirmo dalībnieku, viņš vai viņa pie Skrundas muižas atrod karti. Uztaisa selfiju uz muižas fona un sociālajos tīklos ieliek bildi ar mirkļbirkām #atliktāslietas #paliecmājās #skrunda #esiatbildīgs Skrundas muiža/Skrunda Manor. Tad, nolasot karti, riksītī, cilpojienā vai pastaigā dodas meklēt dāvanu, ko uzaicinātājs vēlas nodot. Pirms tam jau sagatavota dāvana nākamajam dalībniekam un paštaisīta karte ar norādi, kur tā jāmeklē, kā arī publiski tiek nodota informācija, kurš būs nākamais. Skriešanas laiks tiek nodots divreiz dienā: ap 8.00 un 19.00, tas nozīmē, ka ik dienu ir tikai divi dalībnieki, kuri viens otru nesatiek, kaut arī tā ir stafete. Svarīgi, ka dāvanas dezinficētas, netiek atstātas publiskā vietā un pārdāvinātas. Karti katrs zīmē, kā prot, un tās tiek krātas. Vēlāk par atrastajām dāvanām var uzzināt feisbukā vai citos sociālajos tīklos.

Aivitas uzaicinātāja savējo bija ierakusi sniegā, bet, kad viņa gājusi to meklēt, sniegs jau nokusis. Savukārt cits dalībnieks vietu atradis ātri, bet dāvanu uzreiz nav redzējis, jo tā pakārta kokā. Spēlē, kas sākta 14. martā, Aivita iesaistījusies kā trešā, bet nu jau pulks ir diezgan liels. 15. aprīlī plānots visiem tikties pie Skrundas muižas, kur katrs tiks pacienāts ar siltu dzērienu, tiks uztaisīta fotogrāfija un paziņots balvas ieguvējs. Protams, tas atkarīgs no situācijas saistībā ar koronavīrusu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi