Aizvērt

Kā šķirotos atkritumus uzglabā Kuldīgā?

2020. gada 7. aprīlī, 05:59
Raksta autors: Alberts Dinters
Kā šķirotos atkritumus uzglabā Kuldīgā?
Kuldīgā šķirotie atkritumi Dārzniecības ielā 9 tiek uzglabāti nelielā daudzumā.
Foto: Alberts Dinters
Postošais ugunsgrēks Tukumā uzņēmuma Piejūra šķirošanas laukumā "Kurzemniekam" lika painteresēties, kā šādi atkritumi tiek uzglabāti pie mums, kur tos šķiro "Kuldīgas komunālie pakalpojumi" (KKP). Cik daudz to ir, kādā drošībā?
Kuldīgā savāktos šķirotos atkritumus KKP nogādā Dārzniecības ielā 9, kur pēc sašķirošanas tie tiek sapresēti lielās ķīpās. Kā "Kurzemniekam" stāsta tehniskās bāzes un atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājs Kaspars Poriķis, ir ļauts uzkrāt 300 tonnu papīra un kartona iepakojuma, 30 tonnu plastmasas, bet tik daudz nekad netiek uzkrāts. Tiklīdz savāktais sasniedz 50 ķīpu, tas uzreiz tiek aizvests uz atkritumu poligonu Ventspils novada Vārves pagasta Pentuļos. Atšķirībā no Tukuma uz uzņēmumu "Schwenk Latvija" dedzināšanai nekas netiek vests, jo nav tik liela apjoma. Iespējams, ka Tukumā šķiroto atkritumu tik daudz bijis tādēļ, ka tie uzglabāti līdz brīdim, kad pieaug cena. Kuldīgā tā nenotiekot.

Kā novēro "Kurzemnieks", te šādi atkritumi tiek uzglabāti tādā vietā, kur visapkārt ir ēkas, tāpēc nepiederošie nevar piekļūt, turklāt teritorija tiek apsargāta. Līdz ar to var teikt, ka Kuldīgā situācija ar šķiroto atkritumu glabāšanu ir daudz labāka nekā Tukumā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi