Aizvērt

Būvvaldes lēmumu par šķūni nemaina

2020. gada 9. aprīlī, 08:22
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Būvvaldes lēmumu par šķūni nemaina
"Kuldīgas komunālo pakalpojumu" darbinieki Liepājas ielas 18. nama šķūnīšiem jau nojaukuši divas bīstamas piebūves. Par pārējo būs jāvienojas īpašniekiem.
Foto: Lāsma Reimane
Liepājas ielas 18. nama iedzīvotājiem Kuldīgā līdz nākamā gada 1. maijam jāsakārto vidi degradējošais un apkārtējiem bīstamais šķūnis – tā lēmusi novada būvvalde. Pēc tam, kad kāda no īpašniecēm lēmumu pārsūdzēja, novada dome tomēr to atzina par pareizu un likumīgu.
Īpašniece nepiekrīt

Kā finanšu komitejā pastāstīja domes juristi, viss sācies 2019. gada 4. jūlijā. Būvinspektors atzinis, ka šķūnis bojā skatu, tam var piekļūt jebkurš garāmgājējs un gūt tur tādas traumas, kas var pat apdraudēt dzīvību. Jau tad vietām bija iebrucis jumts, atdalījās fasāde un ēka bija sašķiebusies.

Ar atzinumu iepazīstināti pieci īpašnieki, lūdzot iesniegt būvvaldei savu viedokli. 19. augustā saņemts tikai vienas kopīpašnieces viedoklis: par šķūni visa atbildība jāuzņemas "Kuldīgas komunālajiem pakalpojumiem" (KKP), kas īpašumu apsaimnieko, bet viņai ar to neesot nekādas saistības. Juristi norādīja, ka īpašums Liepājas ielā 18 sievietei pieder jau kopš 2011. gada, bet viņa pat nebija painteresējusies, kas tajā vēl iekļauts.

„Saskaņā ar Civillikuma 863. pantu tas, kurš bauda vai vēlas baudīt kādas lietas labumus, tam arī jāpilda ar to saistītie pienākumi, kā arī jāuzņemas trešās personas izdevumi,” uzsver domes juristi. „Ēkas īpašniekam ir uzdots to sakārtot, nosakot samērīgu izpildes termiņu.”


Būs jāsakārto visi

KKP īpašumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Ita Bērziņa atzina, ka namu Liepājas ielā 18 apsaimnieko, bet uzņēmums varot būt tikai starpnieks starp pašvaldību un īpašniekiem.

„Kuldīgā visi šķūņi ir zināmi. Šis un vēl 23 citi ir iekļauti degradēto sarakstā. Kopā ar restaurācijas centru un būvvaldi tiek izstrādāti divi projekti, kas būtu derīgi šajās vietās. Vieni šķūņi varētu būt mobili, otri – ar brandmūri. Kad būs gatavs projekts un aprēķinātas būvniecības izmaksas, katrā adresē tiks piedāvāts izvēlēties piemērotāko variantu. Kad atkal drīkstēs pulcēties, iesim pie mūsu apsaimniekoto māju iedzīvotājiem stāstīt par izmaksām un iespējām. Par projektu kopīpašniekiem nebūs jāmaksā – to segs pašvaldība, bet par šķūnīti gan. Nav runas par to, ka būs jāmaksā uzreiz. Par samaksas laiku varēsim arī vienoties,” uzsvēra KKP darbiniece.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi