Aizvērt

Dievkalpojumi neierastos apstākļos

2020. gada 14. aprīlī, 04:39
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Dievkalpojumi neierastos apstākļos
Ierastā kārtībā, bet neierastos apstākļos mūspuses kristīgajās draudzēs noritējuši Lieldienu dievkalpojumi, jo lielāko baznīcu mācītāji tos ievietoja interneta vietnēs: feisbukā vai "YouTube".
„Joprojām ir tas interesantais laiks, kad mēs neesam savā dievnamā,” tā Kuldīgas Sv. Annas draudzes mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics teica svētdienas dievkalpojumā, kauru sešos no rīta viņš noturēja Ventas krastā. „Esam savās mājās, savu tuvāko cilvēku lokā. Taču to, kas notiek, varam ieraudzīt kā atbrīvojošu brīdi un pieņemt citu virzienu.” Vairāki mācītāji svētrunā pieminēja bailes un satraukumu, ko radījusi jaunā vīrusa izplatība pasaulē. Taču šis laiks liek atcerēties, ka grēku un visu citu, kas mūs nospiež un dzen izmisumā, arī nāvi, pirms vairāk nekā 2000 gadiem Jēzus Kristus ir uzvarējis. M.Burke-Burkevics minēja sakritību, ka šogad Lieldienas bija 12. aprīlī – dienā, kad gandrīz pirms 60 gadiem toreizējās Padomju Savienības varonis Jurijs Gagarins uzlidoja kosmosā un tālaika vara nostiprināja ateisma uzskatu, ka Dieva nav. „Diezgan cilvēcīga un prasta domāšana. Bet Dievs ir tverams pavisam citādi – Viņš nāk cilvēka veidā, lai attiecības mēs atjaunotu, bet visu izmisumu un bailes Viņš paņemtu pie krusta.”

Kuldīgas, Skrundas un Alsungas luterāņu, katoļu, baptistu un citu draudžu pārstāvji Kurzemniekam atzina, ka klātbūtnes baznīcā pietrūkst, vienlaikus ierobežojums pulcēties liek vairāk būt pārdomās vienatnē. „Kuldīgas katoļu baznīca ir slēgta, taču visas svētās mises notiek,” pastāstīja draudzes kalpotājs Pēteris Megnis. „Jāpieņem, kā ir. Gan jau publiskie dievkalpojumi atsāksies, kad pandēmija beigsies. Galvenais, lai cilvēki neuztrauktos, jo baznīcas dzīve rit parastajās sliedēs.”

Sv. Katrīnas draudzes priekšniece Aina Birze tāpat kā daudzi, kuriem nav pieejams internets, dievkalpojumus klausījusies radio vai skatījusies televīzijā: „Lūgšanas var notikt arī mājās, jo tām ir spēks. Ceru, ka šādā formā Lieldienas būs pirmās un pēdējās.” Skrundas luteriskās draudzes vadītāja Nellija Kleinberga pastāstīja, ka internetā draudze nedarbojas, taču apkārtnes kristiešiem nodota mācītāja Martina Samma vēstule. „Mūsu ierastais spēka avots pie svētā vakarēdiena ir ierobežots, bet tas atgādina dievkalpojuma un baznīcas nepieciešamību. Ciešanu laiks šogad ieilgst un liek izjust Dieva klātbūtnes trūkumu mūsu dvēselē,” atzinis M.Samms.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi