Aizvērt

Augstu novērtē māsiņas un vecmātes

2020. gada 15. maijā, 06:39
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Augstu novērtē māsiņas un vecmātes
Ginekoloģijas nodaļas māsai Inesei Treinovskai un dzemdību nodaļas vecākajai vecmātei Guntai Cepurītei darbs sagādā gandarījumu.
Foto: Lāsma Reimane
Starptautiskajā vecmāšu dienā, ko svin 5. maijā, un Starptautiskajā māsu dienā 12. maijā 53 Kuldīgas slimnīcas medicīnas māsas un astoņas vecmātes saņēma pateicību par rūpīgu, nozīmīgu un ilgstošu darbu.
„Patīkami, ka profesionālajos svētkos vadība dāvāja dažādus Kuldīgas labumus,” atzina dzemdību nodaļas vecākā vecmāte Gunta Cepurīte, kura te nostrādājusi jau 39 gadus. Viņai piekrīt ginekoloģijas māsa Inese Treinovska. Kuldīgā viņa ir gadu, bet stāžs profesijā – 15: „Esmu no Saldus, pirms tam strādāju tur. Bērnībā daudz slimoju, nācās pagulēt slimnīcās, redzēt māsiņu darbu. Man patīk ar pacientiem aprunāties, redzēt, kā atveseļojas un laimīgi aiziet mājās. Gadās jau arī izdegšana, bet nāk priecīgie brīži, un viss aizmirstas.”

G.Cepurītei priecīgā ir daudz: „Kuldīga man ir vienīgā darbavieta. Līdz pensijai vēl pieci gadi. Cik izdeg, tik te – nekur citur nepiestrādāju. Esam laba komanda. Ir brīži, kad darba ļoti daudz, bet to atsver skaistie mirkļi. Ja kļūst par grūtu, kā kārtīgi latvieši iebāžu rokas zemē un varu relaksēties.”

Kuldīgas slimnīcā neviena pacienta ar Covid-19 nav bijis. G.Cepurīte stāsta, ka kolēģes izolatorā strādājušas ar tādām pacientēm, par kurām bijušas aizdomas, bet tās nav apstiprinātas. I.Treinovska atzīst, ka satraukums ir, kad ieved kādu ar aizdomām, bet aizsardzības līdzekļu netrūkst. Mediķes uzskata, ka nākotne nav prognozējama: vīrusi apkārt ir visu laiku, gan jau iemācīsimies sadzīvot arī ar šo.


* Slimnīcas galvenā māsa Ilze Lude bērnu nodaļai pievienojās 1977. gadā un tur dežurē joprojām.

* Sterilizācijas nodaļas vecākā māsa Vaira Gotlande strādā 48 gadus un profesijas izvēli nav nožēlojusi.

* Ķirurģijas nodaļas vecākās māsas Mirdzas Valces stāžs te ir 46 gadi, bet medicīnas māsas Inese Skaistkalne, Guna Feldmane un Dina Balode nodaļā ir kopš 1978. gada.

* Ķirurģijas nodaļā jaunākā māsa un viena no jaunākajām slimnīcā ir Gunta Konošonoka. Viņa pievienojās 2017. gadā pēc Latvijas Universitātes.

* Vecākā māsa Rita Kļaviņa lielāko pieredzi ieguvusi ginekoloģijas nodaļā, slimnīcā strādājot kopš 1979. gada.

* Bērnu aprūpes māsas Modra Liekniņa un Aina Bērtulsone nodaļā ir kopš 1974. gada.

* Anžela Vārna (bērnu nodaļā kopš 1987. gada) un Oksana Glodjana (kopš 1986. gada) pacientu balsojumā atzītas par Latvijas sirdsmāsiņām. Bet vecākā māsa Līga Vera 2012. gadā saņēma Latvijas gada māsas balvu.

* Dzemdību nodaļas vecākā vecmāte Gunta Cepurīte strādā 39 gadus. Vecmāte Gundega Kugelane (kopš 1988. gada) vairāk nekā 20 gadus tehnikumā lasījusi lekcijas par dzimumaudzināšanu un 2017. gadā saņēmusi Kuldīgas novada Goda balvu par nesavtīgu darbu sieviešu veselības labā. Vecmāte Inga Losāne strādā 26 gadus un uzskata, ka šī profesija ir Dieva radīta, jo nav lielākas laimes, kā katru reizi būt klāt dzīvības brīnumā. Vecmāte Zane Japeniņa profesiju apguva 1994. gadā un mazuļiem palīdz nākt pasaulē 12 gadus.

/Pēc Kuldīgas slimnīcas ziņām/
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.