Aizvērt

Sapņus pārvērst realitātē

2020. gada 15. maijā, 10:14
Raksta autors: Elizabete Rublāne (Jauno žurnālistu skola)
 Sapņus pārvērst realitātē
Foto: Personīgo arhīvu foto
Dažkārt piezogas domas par to, kas mūs sagaida nākotnē. Rodas jautājumi, uz kuriem nespējam rast atbildes, taču mums dota iespēja iztēloties un fantazēt. Par savu ideālo nākotnes pasauli stāsta četras dažāda vecuma kuldīdznieces: Evelīna Vasiļčika (21), Luīza Zujeva (30), Jana Paipa (51) un Benita Pujāte (82).
Mūsu nākotne ir šodien

„Cilvēki kļūst virspusēji un nesaskata dzīves patiesās vērtības,” saka viesnīcas Virkas muiža administratore un autoservisa Hot Motor pārstāve Luīza Zujeva.
„Mani tuvākie plāni ir apmeklēt kulinārijas kursus, bet tālākie – meža vidū uzcelt māju, kurā būtu liels galds, pie kura sanākt kopā visai ģimenei,” atklāj Luīza Zujeva.

 

Ar vecmammas pieredzi

„Vecāmāte man teica, ka reiz zvēri nāks pie cilvēkiem, debesīs lidos dzelzs putni un cilvēki runās dzelzs mēlēs. Toreiz biju bērns un neticēju, bet tagad saprotu, ka viņa paredzēja nākotni,” stāsta pensionāre Benita Pujāte, kura šogad nosvinēja 82. dzimšanas dienu.
Benita Pujāte: „Mans galvenais prieks ir rudais kaķis Morsiks. Citreiz viņš ir kā viesulis, bet vienmēr mīļš un mani sargā.”

Būs laipnāki, atsaucīgāki

Evelīna Vasiļčika, kura Liepājas Universitātes 2. kursā studē par mūzikas skolotāju, kā arī vada radio SWH Spin raidījumu Debesmanna, no nākotnes vēlas pārsteigumus. Katrs pārbaudījums mūs padarot stiprākus, un Evelīna no visas sirds tic, ka cilvēki katru gadu kļūs pozitīvāki.

„Es vēlos piedzīvot to, ka arī pēc 50 un vairāk gadiem esam brīva un neatkarīga valsts, ka mūsu pēcteči var dzīvot šeit, iepazīstot tradīcijas, valodu un valsts vēsturi. Mums jābūt lepniem, ka esam latvieši – maza, bet ļoti spēcīga tauta,” pārliecināta Evelīna Vasiļčika.


Novērtēt kopību, mīlēt un būt mīlētiem

„Mani tuvākie mērķi ir atsākt darbību ar Kuldīgas 2. vidusskolas jauniešiem, ar kultūras centra jauniešu kori Lai top! un sieviešu kori Gaisma, izbaudot kopābūšanas prieku, mūziku un Dziesmu svētku gaidīšanas laiku,” atklāj kolektīvu vadītāja un mūzikas skolotāja Jana Paipa.
Jana Paipa: „Nākotnē cilvēki dalīsies divās grupās. Būs ļoti gudri, radoši un empātiski, kā arī tādi, kuriem viss vienalga.”

Vairāk 15. maija "Kurzemniekā" ŠEIT vai drukātajā avīzē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.