Aizvērt

Talkā strādāts godam!

2020. gada 18. maijā, 15:50
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Talkā strādāts godam!
Foto: Alberts Dinters
Spītējot negantajiem laika apstākļiem un ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, daudzi nedēļas nogalē no atkritumiem atbrīvoja mežus, grāvjus, ceļmalas un citas sabiedriskās vietas. Lai arī citādi, nekā ierasts, Lielajā talkā cilvēki piedalījušies aktīvi.
Latvijā pieteiktas 955 vietas, un tas ir par trešdaļu mazāk nekā pērn. Vairums bijušas individuālās talkas. Kuldīgas novada pašvaldības vides speciāliste Dace Jansone stāsta, ka daudzviet cilvēki apkārtni uzkopuši un labiekārtojuši visu iepriekšējo mēnesi, bet pašā talkas dienā to pieteikuši vairāk nekā desmit vietās.

Pelču vidējās paaudzes deju kolektīva "Sābri" dalībnieki to darījuši pirmo reizi. Arvis Taube stāsta: „Esam jauns kolektīvs – dejojam pusotru gadu. Visi jau noguruši no mājās sēdēšanas. Talka ir laba iespēja sanākt kopā. Noskatījāmies, ka mežā vairākās vietās ap kapiem ir piemēslots, nolēmām, ka jānāk dabai palīgā. Salasījām kādus 20 maisus.”

Dārzkopības biedrībā "Rumba" talka ir ik gadu. Ēriks Klints stāsta, ka ap 20 cilvēkiem parasti sanākot un, ko nu kurā reizē vajagot, to darot. Šogad atjaunota laipa pāri grāvim, ar granti aizpildītas ceļa bedres, ceļmalā nozāģēti krūmi un savākti garāmbraucēju nomestie atkritumi. Parasti neatņemama šīs dienas daļa esot pasēdēšana pie kopīga zupas katla. 

Vineta Brūdere-Sedliņa stāsta, ka kopā ar domubiedriem iztīrījuši novadgrāvjus Skrundas un Sūru ielā. Interesantākais atradums bijusi gumijas rotaļlieta – delfīns, bet lielākais – riepa.
Ēriks Klints stāsta, ka dārzkopības biedrībā Rumba Lielajā talkā bez atkritumu savākšanas vienmēr tiekot paveikts arī pa kādam lielākam darbam. Šogad jānomaina laipa.

Pelčos mežs pie kapiem pirms deju kolektīva "Sābri" ierašanās.  Snēpelē talkā atjaunoti trīs soliņi barona alejā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.