Aizvērt

Mūsējie autobusos sejas aizsegus lieto

2020. gada 19. maijā, 04:29
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Mūsējie autobusos sejas aizsegus lieto
Visu "Tukuma auto" autobusu logos izlīmētas norādes. Maršrutā Priedaine–Mežvalde pasažieri apzinīgi lieto sejas aizsegus.
Foto: Daina Tāfelberga
Kopš 12. maija sabiedriskajā transportā pasažieriem jālieto mutes un deguna aizsegs: maska, respirators, šalle vai lakats. Kuldīdznieki, tostarp piepilsētas autobusu vadītāji, novērojuši, ka lauku ļaudis šo noteikumu pieklājīgi ievēro, bet to nevarot teikt par braucējiem starppilsētu maršrutos.
SIA "Tukuma auto" pārstāve Valda Gurina stāsta, ka visos reģionālo maršrutu autobusos logos izlīmētas informatīvās norādes pasažieriem, tāpēc ar neziņu viņi nevar aizbildināties. Lielākoties cilvēkiem maskas esot līdzi, bet gadās, ka tās tiek izņemtas no somas un uzliktas tikai pēc šofera aizrādījuma. Reiz pasažieris neesot reaģējis arī pēc lūguma aizklāt muti vismaz ar šalli vai lakatu.

Sestdienas rītā no Mežvaldes uz Kuldīgas centru brauc vairāki cilvēki, kuri jau pieturā ierodas ar maskām. Pasažiere Rita stāsta, ka cilvēki pie prasībām pieraduši. Pirmdienas rītā šajā maršrutā braucēju maz. Pie Rimi iekāpj trīs sievietes un līdz Priedainei pārspriež valdības rīkojumu jēgu, sak’, par obligātiem aizsegiem transportā vajadzējis lemt jau Covid-19 izplatības sākumā, nevis pēc diviem mēnešiem. Kāda kundze gados norāda, ka tad maskas nebija nopērkamas, toties tagad kļuvušas ievērojami dārgākas. Autobusa vadītājs Agnis Kuplais stāsta, ka jau pirmajā dienā pēc šī lēmuma bijušas vairākas kontroles. Tobrīd visi par jauno rīkojumu vēl nebija dzirdējuši – uzzinājuši tikai iekāpjot. Izlīdzējušies ar šallēm. „Man nav tiesību pavēlēt – varu tikai aicināt, jo pasažieris par savu rīcību atbild pats,” saka šoferis. „Cilvēki ir dažādi. Reiz pēc aicinājuma lietot roku dezinfekcijas līdzekli saņemu aizrādījumu, ka paši labāk zinot, kas darāms. Tomēr kopumā pasažieri ir saprotoši.”

Vakar "Kurzemniekam" piezvanīja rendeniece, kura braukusi ar Nordekas autobusu maršrutā Rīga–Kuldīga, kurš galā pienāk 11.45. Iekāpusi savā pieturā un redzējusi, ka kādi desmit pasažieri sēž bez jebkādiem sejas aizsegiem. Uz savu aizrādījumu saņēmusi dusmīgu reakciju. „Iespējams, tie bija rīdzinieki vai cilvēki no citām pilsētām. Mūsu novada pieturās gan visi iekāpa ar sejas maskām.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi